KÜÇÜK, “DEVLET İŞSİZLİK PARASI VERSİN!

KÜÇÜK, “DEVLET İŞSİZLİK PARASI VERSİN!
gundemeregli.com-  Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Vekili Ahmet Küçük, Ticari araç sahiplerinin düzenli vergisini, sigortasını yıllarca ödedikten sonra işsiz kaldığına işaret ederek,   Aracı bağlananlar ve aracını hurdaya ayıranlara devlet tarafından işsizlik parası ödenmesini istedi.

   Küçük konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, ticari araçlar ile araç sürücülerine çeşitli uyarılarda bulunarak sorun ve isteklerini dile getirdi.

Bu bağlamda, ticari araçlara indirimli mazotun verilmesi; havayolları, demiryolları ve çiftçilere indirimli verilirken bu hakkın ticari araçlara da verilmesi gerektiği ifade eden Küçük, Trafik Sigortalara gelen % 300-400 arası gelen zamlar çok yüksek olduğundan, en fazla zammın enflasyon oranında yapılması gerektiğine işaret etti.

 Küçük şunları söyledi:

“Özel Halk otobüslerinden öğrenci için ödenen KDV oranının % 18 yerine, öğrenci servislerinde olduğu gibi %8 KDV alınmalı. Kamyoncu esnafımız için Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi alt kısımda bulunan limanın açılması; askeriye gelecek diye liman TTK müessesesinden alınmış olup, askeriye gelmediği için, tekrar liman olarak işletilmesi, burada daha önce Liman Kooperatifi vardı.Kamyoncular ve Kamyonet sahipleri üyelerimiz buralarda nakliyat yaparak geçimini sağlıyorlardı, şu anda bu kişiler mağdur durumdalar.Bu sebeple buradaki limanın yeniden faaliyete geçirilmesi. Çevre yollarının yapılması; Merve altından girip, Ömerli’den çıkacak olan yolun yapılması, Kandilli Beldesi başından başlayıp, Kestaneci Köyü’ne devam edecek olan yolun bir an önce yapılması. Köylerden ve Beldelerden gelen (M) plakalı tahditli minibüs ve otobüslerin D-4 Yetki Belgesinden muaf tutulması, bunlardan D-4 Belgesi istenmemesi. İlçemiz10.Km Mevrealtı’nda bulunan karayolu kantarının Akçakoca’ya bir an önce taşınması. 1990 Modele kadar hurdaya çıkarılan Kamyon, Otobüs, Minibüs, Kamyonet cinsi araçlara 1990 modele kadar olan hususi otomobillerinde dahil edilerek, bunların hurdaya ayrılması. Özel Halk Otobüslerinin engelli araçlar ile değiştirme yapılırken ÖTV ve KDV alınmaması, ayrıca bankalardan düşük faizli kredi verilmesi. Ticari araçların satışları yapılırken, işlemlerin noter yerine gerekli sistemler kurularak, Odalardan yapılması ve zor durumda olan Odalara gelir sağlanması. Kepez ve Potbaşı arası yola asfalt dökülmeden karayolları tarafında cep’ler yapılması.”

 

                                                                           

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER