Karabük Üniversitesinde 92 tıp öğrencisi beyaz önlük giydi

Karabük Üniversitesinde 92 tıp öğrencisi beyaz önlük giydi

Karabük Üniversitesinde 92 tıp öğrencisi beyaz önlük giydi

KARABÜK - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıfında öğrenim gören 92 öğrenci, törenle beyaz önlük giydi.

KBÜ Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Tıp Fakültesi öğrencilerinin 2 yıl öncesine kadar başka bir üniversitede eğitim gördüklerini söyledi.

Öğrencilerin artık kendi üniversitelerinde eğitim görmelerinin ve Karabükte tıp eğitimi veriliyor olmasının çok güzel bir olay olduğunu ifade eden Rektör Polat, şöyle konuştu:

3 yıl bizdesiniz arkadaşlar. Bu yıl sizin ilk adımınız. Daha sonra sizler yavaş yavaş Eğitim Araştırma Hastanesine gideceksiniz. Burada görevli uzmanlarımız her biri alanında çok başarılı öğretim üyesi arkadaşlarımız. Velilere sesleniyorum, çocuklarınız emin ellerde, çok iyi bir tıp eğitimi alacaklarından hiçbir şüpheniz olmasın. Türkiye ve Karabük şartlarını göz önüne aldığımızda tıp fakültesi olarak gayet iyiyiz.

Konuşmanın ardından tıp fakültesine birinci sıradan yerleşen Binnaz Zeynep Yaşara önlüğünü Polat giydirdi. İkinciye Dekan Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve üçüncüye ise Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan önlüklerini giydirdi ve sırasıyla toplamda 92 öğrenci beyaz önlük giydi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48