SAKEM sergilendiği yıl sonu etkinlikleri başladı.

SAKEM sergilendiği yıl sonu etkinlikleri başladı.

SAKEM  sergilendiği yıl sonu etkinlikleri başladı.

KARABÜK - Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) kurslarında eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı el emeği ürünlerin sergilendiği yıl sonu etkinlikleri başladı.

SAKEM Aslanlar Şubesinde yapılan etkinlikte konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, emeği geçenlere teşekkür etti.

Eğitimin sadece örgün eğitimden oluşmadığını, yaygın eğitimin de çok önemli olduğunu ifade eden Ürkmezer, şunları söyledi:

Eğitimin her bir branşı Milli Eğitim Bakanlığımızın birimleri tarafından yürütülmekte. Onların izni olmadan hiçbir kurs açılamıyor. Belediyemiz bünyesindeki SAKEMin açtığı bütün kurslar, milli eğitimin işbirliği içerisinde yürümekte. Yine burada İŞKUR desteğiyle açılan kurslarımız var. Bu kurslar herkesin içindeki cevheri ve topluma katılması anlamında çok önemli. Bu kurslara katılan bütün arkadaşlar bu kurslar sayesinde sosyalleşiyor. Daha önce fark etmedikleri yeni yeteneklerini ortaya çıkarıyorlar.

Konuşmanın ardından kursiyerler tarafından hazırlanan çeşitli resimlerin bulunduğu serginin açılışı yapıldı. Düzce Belediyesi Mehter Takımı tarafından gösteri sunuldu.

Etkinliğe, Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Eskipazar Kaymakam Vekili Samet Serin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Güneş ve kursiyerler katıldı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48