PROF. DR. BURHAN KUZU COVID-19 DOLAYISIYLA HAYATINI KAYBETTİ

PROF. DR. BURHAN KUZU COVID-19 DOLAYISIYLA HAYATINI KAYBETTİ

Üç dönem AKP’de milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti. 

Corona virüsüne yakalanan anayasa hukukçusu ve AKP Eski Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu vefat etti.

AKP Eski Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun oğlu Süleyman Kuzu, yaptığı açıklamada, “Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul'da özel bir hastanede corona virüsü tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz. Bugün Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedeceğiz” dedi.

BAKAN KOCA, BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Burhan Kuzu’nun vefatına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımı yaptı. Bakan Koca, “Saygın siyasetçimiz, hukukçu ağabeyimiz Prof. Burhan Kuzu'yu, 17 Ekim’den beri tedavi gördüğü Covid-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Salgın, bizi yakınlarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

BURHAN KUZU KİMDİR?

1 Ocak 1955’te Kayseri Develi’de doğan Burhan Kuzu, Anayasa Hukukçusu, Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Akademik çalışmalarda bulundu ve profesörlük unvanını aldı.

Stajyer kaymakam olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. Akademik araştırmalar çerçevesinde Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bulundu.

Mesleki alanda yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Burhan Kuzu, çeşitli STK’larda üyelik ve yöneticilik yaptı.

2001’de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Kurucu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Burhan Kuzu partinin ilk Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığını yürüttü.

22, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi ve bu dönemlerde Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Fahri Baş Danışmanlığı görevinde bulundu. AKP MKYK Üyesi olan Burhan Kuzu, iki çocuk babasıydı.

Demokrat Gazetesi olarak Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Fatih Çakır adına merhum Kuzu'ya Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve Ak PArti camiasına baş sağlığı ve sabır dileriz

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48