POSBIYIK BORÇ YETKİSİ ALAMADI

POSBIYIK BORÇ YETKİSİ ALAMADI
gundemeregli.com-

Duruma oldukça sinirlenen Posbıyık toplantı sonrasında Bağımsız Meclis üyeleri ile kısa süreli tartışma yaşadı.

Başkan Posbıyık, Burası meclis rahatsız oluyorum bu şekilde değil bizim vereceğimiz mikrofon ile konuşacaksınız diyerek tepki gösterdi. Meclis Üyesi Kalay´da kendisine verilen mikrofon ile konuşmasına başladı. Kalay, Alınacak 8 milyon TL kredi ve mevcut dökülecek asfalt miktarları toplandığında 110 bin ton asfaltı bu kadar süre içerisinde nereye vereceksiniz deniz dolgusunda mı kullanacaksınız? Belediye genellikle İller Bankasından kredi kullanılır. İller Bankasından alınacak kredi müteahhide ödenecektir belediyenin kasasına yatırılmayacaktır. Biz İller Bankasından proje kapsamında her türlü yatırıma evet demişiz. Özel bankadan kredi almak istemenizi anlamış değiliz. Dediğiniz yerlere 12 bin ton asfalt gider, getirin bunu kabul ederim sözleri ile konuştu.

Haziran ayının ilk meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen ve komisyonca rapor hazırlanan Belen Sanayi Sitesi, Kışla Sanayi Sitesi başta olmak üzere çeşitli mahallelerde asfalt dökümü için 8 milyon TL kredi kullanımı meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Meclis Üyesi Esra Alpago´da, Eğer sizler 8 milyon TL kredinin İller Bankasından alınmasını isteseydin komisyon raporunuzda ticari bankalardan borçlanma statüsünü anlatmazdınız. Komisyon raporunuzu o şekilde düzenlersiniz biz de durum değerlendirmesi yaparız cevabımızı veririz sözleri ile konuştu.

Yapılan oylama sonucunda bağımsız meclis üyeleri, AK Parti grubu ve CHP´li meclis üyesi Fevzi Ekşi red oyu kullandı. Oylama 13-13 sona erdi ve 8 milyon TL kredi kullanımı kabul edilemedi.

Öte yandan gündem maddeleri arasında yer alan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün görev ve yönetmeliğinin görüşülmesi hukuk işleri komisyonuna, resmi kurumlarca verilen imar tadilatları imar komisyonuna, İlçenin çeşitli mahallelerinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait yoldan ihsas parsellerin takas ve satışı imar komisyonuna havale edildi. Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Abdülkadir Sözer tarafından meclis başkanlığına verilen ve oy çokluğu ile kabul edilen önergede, önceki Belediye Başkanı Ruhi Cöbekoğlu´nun isminin Yalı Caddesi ile sahil güzergahını birleştiren üst geçide ve Kestaneci Mahallesi´nde yapılan piknik alanına verilmesi Hukuk işleri komisyonuna havale edildi. Belediye 2013 mali yılı gelir tarifesinde yapılan değişiklikle kır bahçesi tarifeleri oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısını kapatan Posbıyık önce Bağımsız meclis üyelerine yüklendi ardından tartışmalar arasında toplantıdan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2013, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48