30 DAKİKA SÜREN OPERASYONLA HAYATA TUTUNDU

30 DAKİKA SÜREN OPERASYONLA HAYATA TUTUNDU
gundemeregli.com-Bartın’da kalp krizi geçiren 28 yaşındaki Sercan İnce’nin pıhtıyla tamamen tıkanan ana damarlar ameliyata gerek kalmadan Karabük Özel Medikar Hastanesinde stent ve pıhtı emici cihazla yarım saat süren bir işlemle açıldı.
Daha önce kalp hastalığı olmayan ve sigara içmediği belirtilen Sercan İnce (28) ani kalp krizi ile Bartın’dan Karabük’te bulunan Özel Medikar Hastanesine sevk edildi.
Hastaneye ulaştırılan İnce’nin ilk muayenesini yapan Kardiyoloji Bölümü Uzm. Dr Cihan Şengül ve Uzm. Dr. Murat Erden tarafından yapılan koroner anjiografi de ana damarının pıhtıyla tamamen tıkandığı saptadı.
Normalde tedavisi yalnızca açık kalp ameliyatı ile yapılabilen damar açma Medikar Hastanesinin olanakları kullanılarak anjiografi ekibinin ameliyata gerek olmadan stent ve pıhtı emici cihazla yarım saat süren bir işlemle tedavisi başarı ile yapıldı.
Uzm. Dr Cihan Şengül “ Günümüzde kalp krizleri için herhangi bir yaş sınırı ne yazık ki kalmamış olup, özellikle sigara içen ve ailesinde erken yaşta kalp hastalığı öyküsü bulunan kişilerin, rutin kontrollerini aksatmamaları ve göğüs ağrılarını çok önemsemeleri gerekmektedir” diyerek kalp krizine karşı uyardı.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48