Bakan Işık,Ereğli´ye geliyor

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yarın İlçeye gelerek, sanayici veiş adamlarıile görüşeceğini açıkladı.

Bakan Işık,Ereğli´ye geliyor

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yarın (Cuma) İlçeye gelerek, sanayici ve iş adamlarıile görüşeceğini açıkladı.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, seçim çalışmaları kapsamında, İl Genel Meclis Üyesi Ayhan Taşdelen, İlçe Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları Üyeleri ile birlikte; Esenler, Üveyikli, Çamlıbel ve Artıklar köylerini ziyaret etti.

AK Parti heyetini, ellerinde bayraklarla coşkulu bir şekilde karşılayan vatandaşlar, 7 Haziran seçimlerinde destek vereceklerinin mesajını verdiler.

Köy ziyaretlerinde konuşan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, “İktidardan gidecek her bir Milletvekilinin takip ettiği projeler sayesinde bizim daha fazla ödeneğimiz gelir, daha fazla sorunu çözmüş oluruz.” dedi.

“DÜŞMANLARIMIZ VE İŞBİRLİKÇİLERİ VAR”

Çakır, şöyle konuştu:

“Siyasetçiler için her seçim önemlidir. Türkiye’nin 13 yılda sağladığı kazanımların heba edilmek istenilmesinden dolayı, bu seçim çok önemli bir seçim haline geldi. Türkiye’yi koalisyonlara, belirsizliklere, istikrarsızlıklara, güvensiz ve huzursuz ortamlara itmek isteyen içeride ve dışarıda her zaman olduğu gibi düşmanlarımız ve işbirlikçileri var. Bana göre bu seçimin üç ana unsuru var. Bir tanesi yerel ile alakalı, Ereğli’mizi ilgilendiren, bir tanesi Ülkemizi ve Zonguldak’ımızı ilgilendiren, diğer bir tanesi de dünya insanlığını ilgilendiren bir seçim bu seçim.

EREĞLİ MERKEZE 3 ORTAOKUL, 3 LİSE YAPACAĞIZ

Ben, yaklaşık 2,5 yıllık bir İlçe Başkanıyım. Ereğli’mizin sorunlarını masaya yatırdık. İlçemizde sağlık sorunlarımız vardı, hamdolsun şimdi 5 tane hastanemiz var. Bürokrasiyi aşmak ve yatırımcıyı buraya getirmek kolay olmuyor.

Eğitimle ilgili Zonguldak’ın en geri kalmış ilçeleri Ereğli ve Alaplı’ydı. Sağ olsunlar Valilerimiz ve Milletvekillerimizin katkıları ile tam 14 tane okul kazandırdık, Ereğli’mize. Köy ve beldelerimizdeki okul sorunlarını çözdük. İlçemize Fen Lisesi kazandırdık. Fen Lisesi demek, İlçemizden yüksek puan alan öğrencilerimizin lise çağında gurbete çıkmasını engelleyip aksine dışarıdan yüksek puan alan öğrencileri ilçemizle tanıştırıp, burada eğitim almalarını sağlamaktır. Şu an Ereğli merkez için 3 tane ortaokul, 3 tane lise çalışmamız var. Bunlardan bir tanesi İmam Hatip Ortaokulu, bir tanesi de İmam Hatip Lisesi olacak. Turizm Otelcilik ve Spor Liselerimiz de olacak. Eğitimi de Ereğli’mizde şaha kaldırmaya çalışıyoruz.

KAMU YATIRIMLARINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yollarla ilgili sıkıntılarımız vardı. Düzce’den Gülüç köprüsüne kadar, tam 612 milyon TL’ye mal olan Avrupa kalitesinin üzerinde bir yol yaptık. Gülüç ile Kepez arasını da tamamladık ve şu anda 5 cm kaplama asfaltı yapılıyor. Yetmedi, Kepez tepesinden Kandilli sapağına kadar duble yol ve hastanemize köprülü kavşak ihalesini 21 Mart’ta yaptık, 41.5 milyon TL’ye mal olacak. Ereğli’mize yaklaşık 8 milyon TL’ye mal olan Adliye Sarayı yaptık, karşısına Vergi Dairesi’ni yapıyoruz. Yani devletin kamu yatırımı olarak yapması gereken ne varsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

SANAYİ BAKANIMIZI GETİRİYORUZ

Bölgemizin en büyük sorunu işsizlik. İşsizlikle alakalı projelerimiz var. Organize Sanayi Bölgemizde şu an bin 200’e yakın işçimiz çalışıyor. Bunu her sene 700-800 civarında arttırmayı planlıyoruz. Cuma günü Sanayi Bakanımızı Ereğli’ye getiriyoruz, işadamlarımızla ve sanayicilerimizle buluşturacağız. Sanayi Bakanının gelmesi, bizi çözüme biraz daha yaklaştıracaktır.

MUHALEFETİN, BİR TANE ÇAKIL TAŞI VERME HAKKI YOK

Ülkemizde AK Parti’nin tek başına iktidar olacağı konuşuluyor. Yani A partisi, B partisi iktidar olur denilmiyor; AK Parti olur ama kaç Milletvekili ile olur konusu tartışılıyor. İktidardan gidecek her bir Milletvekilinin takip ettiği projeler sayesinde bizim daha fazla ödeneğimiz gelir, daha fazla sorunu çözmüş oluruz. Muhalefetten giden bir Milletvekilinin yapacağı sadece soru önergesi vermektir. İnanın bir tane çakıl taşı verme hakkı yok. Hizmetleri, seçilmiş iktidarlar yapar.

BORÇ ALAN EMİR ALIR

Türkiye’ye baktığımız zaman, AK Parti olarak 13 yılda yaklaşık 642 milyarlık bir yatırım yaptık. Eğer AK Parti gelmemiş, faiz oranları da aynı şekilde devam etmiş olsaydı 612 milyar daha fazla faiz ödeyecektik ve bize sadece 30 milyar kalacaktı 13 yılda hizmet yapmamız için. Bizden önce IMF kapılarında borç isteyen bir hükümet vardı. Özgürlükten, bağımsızlıktan söz ediyoruz. Borç alan emir alır, bizim atasözümüzdür. Biz, Allah’a hamdolsun artık IMF’den borç alan değil IMF’ye borç veren bir ülkeyiz, özgürüz. Bundan sonra hastaneye, yola, köprüye daha fazla para harcayacak değiliz; bundan sonraki paramızı emeklimize, işçimize, memurumuza veiş adamlarımızateşvik olarak vereceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 7 Haziran seçimlerinde desteklerinizi bekliyor, seçimlerin Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

TAŞDELEN, KENDİLERİNDEN ÖRNEK VERDİ; MİLLETVEKİLİ SAYISININ ARTMASI İÇİN DESTEK İSTEDİ

Köy ziyaretlerinde, köylerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen de yaptığı konuşmasında, geçen dönem 3 olan İl Genel Meclisi Üyesi sayısının halkın desteğiyle 4’e çıktığını, bunun da Ereğli’nin payını önemli ölçüde arttırdığını söyledi.

Taşdelen, şunları kaydetti:

“Biz geçen sene de köylerimizi dolaştık. O zaman, ‘Bizi Zonguldak’a güçlü gönderin, biz de Ereğli’nin payını arttıralım’ demiştik. Bize güçlü bir şekilde destek verdiniz ve bir önceki dönem 3 olan İl Genel Meclisi Üyesi sayımızı 4’e çıkardık. 4. sıradan da ben seçildim ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı gibi önemli bir görev aldım. Yani ‘Zonguldak’a gelen parayı sen yönet’ dediler.

Hakikaten Ereğli, bizi çok güçlü bir şekilde gönderdi Zonguldak’a. Bu noktada biz de Zonguldak’ta yaptığımız bütçeden Ereğli’ye biraz daha fazla para ayırdık. Yüzde 20’lerde olan payımızı yüzde 25’e çıkardık. Bu paraları da Ereğli’mizin köylerinde, altyapı, üstyapı, su ve parke gibi ihtiyaçlarda değerlendirmeye başladık.

Köy yollarımızda rotmiks çalışmalarımıza başladık, yollardaki çukurları asfalt malzemesi ile dolduruyoruz. Bu sene ayrıca, İlçemize ayırdığımız parayla 100 kilometreye yakın ikinci kat asfalt yapacağız. Ana grup yollarımızın hepsini asfalt yapıyoruz. Bu da hükümetimizin bize verdiği destekle oluyor. Biz bu noktada, önümüzdeki 7 Haziran seçimleri için de yine köy köy geziyoruz. Eğer Milletvekili sayımızı 4 veya 5 yaparsak, partimizi Ankara’ya güçlü gönderirsek; Zonguldak’a daha fazla para alırız ve şehrimize, beldelerimize ve köylerimize harcarız.

Bu yıl 2 milyon TL ayırarak, 96 köyümüze 1000’er metrekare parke projesi yaptık ve şu anda 50’ye yakın köyümüzün parkelerini verdik. Parke çalışmasını yapan köylerimize yine takviyede bulunacağız. Paramız var, Zonguldak’a gittik fazla para aldık, Ereğli’ye harcıyoruz. Bu çalışmalarımızı sizlerin desteği sayesinde yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinde de bizlere desteğinizi kuvvetli bir şekilde verirseniz, biz merkezi hükümetten daha çok para alacağız ve altyapı, su ve yollarla ilgili sıkıntılarınız kalmayacak.”Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48