Bu gün, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır 23 Nİsan Ulusal Egemenlik veÇocuk Bayramı ile ilgili olarak Kutlama Mesajı yayınladı.

Bu gün, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür
Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır 23 Nisan Ulusal Egemenlik veÇocuk Bayramı ile ilgili olarak Kutlama Mesajı yayınladı.

Özbakır mesajında şu ifadelere yer verdi ;Yakın tarihimizin en büyük dönüm noktası olan Kurtuluş Savaşımızda, dünyaya yüce önder Atatürk tarafından ezilen uluslara örnek olacak bir ders verilmişti: “Milli egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.” Çünkü Osmanlı İmparatorluğu zamanında egemenlik padişahta idi. Padişah ülkeyi istediği gibi yönetirdi. Buna son veren karar 23 Nisan 1920’de ilk Büyük Millet Meclisimizin açılmasıdır. Bu gün, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. Atatürk tarafından bugünün küçükleri, yarının büyüklerinin ulusal egemenliğin nasıl kazanıldığını ve neden kaybedilmemesi gerektiğini hiçbir zaman unutmamaları için çocuklarımıza bayram olarak adanmıştır. Bu duygularla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, tüm çocuklarımıza sevgilerimi sunarım

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48