Bu yola dikkat ! her an kaza olabilir

Kdz. Ereğli Alaplı kara yolunun Göktepe altı ile Mevre atı bölümünde her an kaza olabilir.

Bu yola dikkat ! her an kaza olabilir

Kdz. Ereğli Alaplı kara yolunun Göktepe altı ile Mevre atı bölümünde her an kaza olabilir.

Kdz. Ereğli Plajlar Mevkiinde sürücüler tarafından gelişi-güzel karayoluna park eden araçlar adeta kazaya davetiye çıkarıyor. Sık sık trafiğin kilitlediği bölgede yüzlerce araç Alaplı- Ereğli arasındaki trafik yolculuğunu çileye dönüştürüyor.
Yaz ayları ile birlikte serinlemek için özel araçları ile Belediye ve Erdemir plajına akın eden tatilciler plajlar bölgesinde yaptıkları hatalı parklarla Ereğli’den Alaplı istikametine giden sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Günde binlerce aracın geçtiği karayolu üzerine araçlarını park ederek denizlere akın eden sürücüler daralan karayolunda adeta kazaya davetiye çıkarırken, yetkilerin konuya biran önce müdahale etmesi bekleniyor.

Ereğli 10 Km. den başlayarak, Üç evler olarak tabir edilen Alaplı girişine kadar uzun kuyruklarla yolun sağlı solu kenarına park eden araçlar tehlikeli görüntüler oluştururken, soruna köklü ve kalıcı çözümler bulunması bekleniyor.

Konu ile ilgili tepkilerini dile getiren Halk Otobüsü Sürücüleri, “Her gün biz bu yolda seferler yapıyoruz. Kaza yapamamak için büyük uğraşlar veriyoruz. Günde birkaç kez kaza atlatıyoruz. Ani park eden, ani çıkış yapan araçlarının yanı sır daralan trafik sebebiyle zor anlar yaşıyoruz. Kimsenin canı yanmadan yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını bekliyoruz. Uyarıyoruz! Bu yolda her an ölümlü kaza olabilir. Bu bölge ölüm yolu bölgesi olmasın” şeklinde konuştular.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48