Eğitim Gönüllülerine İŞ-KUR´dan ´İş arama becerileri´ semineri

Eğitim Gönüllülerine İŞ-KUR´dan ´İş arama becerileri´ semineri

Eğitim Gönüllülerine İŞ-KUR´dan ´İş arama becerileri´ semineri
Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi’nde İş arama becerilerinin geliştirilmesi eğitimi verildi.
Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Biriminde çocuklara eğitim desteği veren 21 gönüllüye, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli İş ve Meslek Danışmanı Özgün Taşkesen, “Özgeçmiş hazırlama teknikleri, iş görüşmesi mülakat teknikleri, iş görüşmesi esnasında uyulması gereken kurallar ve yapılmaması gereken hatalar” konularını içeren bir sunum yaptı. Sunum sırasında iş ve meslek danışmanı Taşkesen’in iş görüşmesi esnasında yapılan hataların bir kısmını uygulamalı olarak anlatması katılımcıları memnun etti. Zaman zaman eğlenceli ve komik anların yaşandığı seminer sonucunda katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdiler.
TEGV Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi Yönetcisi Nalan Turgut, Çocuklarımızın eğitimine destek olan gönüllülerimiz için iş ve meslek yaşamına atılmadan önce daha donanımlı olmaları ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli seminerler yapıyoruz. Bu etkinlik yılında ilk seminerimizi İş-Kur’un desteğiyle gerçekleştirdik. Katkılarından dolayı Zonguldak Çalışma ve İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39