Engelli vatandaşa anlamlı jest

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Çamlıbel Köyü Muhtarı Mithat Mandacı ve beraberindeki heyet 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli köy sakini Mustafa Tosun’a hediyeler takdim ederken birde pastalı kutlama yaptı.

Engelli vatandaşa anlamlı jest

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Çamlıbel Köyü Muhtarı Mithat Mandacı ve beraberindeki heyet 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli köy sakini Mustafa Tosun’a hediyeler takdim ederken birde pastalı kutlama yaptı.
Alaplı ilçesine bağlı Çamlıbel Köyü Muhtarı Mithat Mandacı, köy sakini Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç, emekli öğretmen Mustafa Kanca ve köy sakinlerinden oluşan heyet bir buçuk yaşında çocuk felci hastalığı sebebiyle yürüme engelli olan Mustafa Tosun’u ziyaret edip sevindirerek çeşitli hediyeler takdim ederken, Engelliler günü sebebiyle birde pastalı kutlama yaptı.
Çamlıbel Köyü Muhtarı Mithat Mandacı, hiç kimseye muhtaç olmadan hayatını sürdüren engelli Mustafa Tosun’un her zaman yanında olduğunu söyledi.

Köyündeki her insanın kendisi için çok önemli ve değerli olduğunu belirten Mandacı, “ Köyümüz sakinlerinden engelli Mustafa Tosun hayatının bu zamanına kadar kimseye yük olmadan hayatını sürdürmüştür. Bizde köy idarecileri olarak onun her türlü projelerine katkı sağlamayı kendimize bir borç bildik. Değerli büyüğümüz ve abimiz Mustafa Tosun’a engelliler gününü bahane ederek karınca kararınca arkadaşlarımızın katkılarıyla giyim malzemeleri ve hediyeler aldık ve bu akşamda burada kendisine takdim ettik. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz ve her zaman yanındayız, emrindeyiz” dedi.
Yürüme engelli Mustafa Tosun da yapılan jest karşısında çok duygulandığını belirterek; “ Böyle bir güzel günde beni hatırladığınız ve unutmadığınız için hepinize çok teşekkür ederim. Ben bir buçuk yaşından beri özürlüyüm, sekiz yaşında da koltuk değnekleri ile yaşamaya başladım. Bu zamana kadar arkadaşlarım, çevrem ve büyüklerimin sayesinde hayata her zaman tutunmaya çalıştım. Yine bu günde yanımdalar. Hayatım boyunca birçok işle uğraştım. Hayvancılık yaptım, alabalık işiyle uğraştım, arkadaşlarımın aldığı malzemelerle kahvecilik yaptım ve şimdide arıcılık yapıyorum. Hayata asla küsmeden yaşamımı devam ettireceğim. Bana her türlü desteği sağlayan arkadaşlarıma, dostlarıma ve köy halkına tekrar teşekkür ederim “ dedi.

Konuşmaların ardından Engelliler günü dolayısı ile hazırlanan pasta kesildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48