Engellilere E-KPSS uyarısı

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, 9 Mart 2016 tarihinde sona erecek E-KPSS başvuruları için engellilere çağrıda bulundu.

Engellilere E-KPSS uyarısı
Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, 9 Mart 2016 tarihinde sona erecek E-KPSS başvuruları için engellilere çağrıda bulundu.
Başkan Hüseyin Şirin, 23 Şubat günü başlayıp 9 Mart 2016 tarihinde sona erecek olan E-KPSS başvuruları öncesinde çağrıda bulundu. Sınavın ve kuranın iki yıl geçerliliği olduğunu aktaran Şirin, başvuru sürecini de aktardı.
Engelli vatandaşların başvuru sürecini kaçırması durumunda iki yıl boyunca haklardan faydalanamayacağının altını çizen Şirin, şu ifadelere yer verdi:
2016 yılı E-KPSS ve kura ile kamuya atanmak için müracaatlar 9 Mart 2016 tarihinde sona erecek. Bu tarihlerde müracaatını yapmayan engelli arkadaşlarımız bu haktan mahrum kalacaklar. E-KPSS ve kura ile atama yöntemi iki yıl geçerli olacak. Bu tarihler arasında müracaatını yapmayan engelli arkadaşlarımız iki yıl boyunca bu atamalarda hiçbir şekilde tercih yapıp bu haktan faydalanamayacak. Onun için bu kuraya ve E-KPSS´ye müracaat edecek olan arkadaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü´ne giderek önce gerekli olan formu orada doldurup alacaklar. Daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü´nün yönlendirmesi doğrultusunda gerekli işlemleri yaparak ÖSYM bürosuna gidip gerekli müracaatı yapıp bu işlemi tamamlayacaklar. Bu bilindiği gibi istihdam noktasında engelliler için çok büyük bir avantaj. Bu avantajı kaçırmamaları için ben buradan bütün engelli arkadaşlarımıza özellikle ve önemle rica ediyorum. 23 Şubat 2016 tarihinden itibaren 9 Mart 2016 tarihine kadar bu gerekli başvuruları yapsınlar. Bu anlamda yönetim kurulu olarak E-KPSS ve kura ile atanacak olan engellilerimize başarılar diliyorum.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48