ERDEMİR LİMAN İŞÇİLERİ VE AİLELERİNDEN PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ

ERDEMİR LİMAN İŞÇİLERİ VE AİLELERİNDEN PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ

gundemeregli.com-Ereğli´ de faaliyet gösteren Ereğli Demir veÇelik Fabrikaları T.A.Ş.’ye (ERDEMİR) bağlı liman işletmesinde iş bırakanişçiler, aileleri ile birlikte protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Erdemir Limanı’nda işletmeyi devir alan firma ile maaş konusunda anlaşamayıncaiş bırakan 120 işçi ve aileleri akşam saatlerinde protesto yürüyüşü yaptı.Erdemir ana kapısı önünden yürüyüşe başlatan işçiler yol boyunca sloganlar atıpseslerini duyurmaya çalıştı. Erdemir’de yetkili Türk Metal Sendikası EreğliŞubesi binasının bulunduğu iş merkezi önünde duran işçiler çeşitli sloganlarattı. İşçiler Ereğli Belediyesi önüne geldiklerinde bir süre durarak seçimdöneminde kendilerine verilen sözlerinin yerine getirilmemesine tepki gösterdi.

İşçiler ve aileleri yürüyüşlerini Atatürk anıtı önünde sonlandırırken buradaSoma’da hayatını kaybeden 301 madenci için bir dakikalık saygı duruşundabulunuldu. İşçi arkadaşlarına hitap edenBülent Çakır slogan atmalarının sebebinin seçim öncesi kendilerine verilensözlerin yerine getirilmemesi olduğunu söyledi.

İşçiler buradan sahil bandında bulunan amfi tiyatroya geçerek protestolarınaburada devam ettiler. Erdemir liman işçileri daha sonra 2 gündür eylemyaptıkları Erdemir ana kapısı önüne gelerek eylemlerini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48