Ereğli Devlet Hastanesinde Sorunlar bitmiyor

Ereğli Devlet Hastanesinde Sorunlar bitmiyor

Ereğli Devlet Hastanesinde Sorunlar bitmiyor

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi’nde soğutma sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle sıkıntılı günler yaşanıyor. Ereğli Devlet Hastanesi Yöneticisi Muharrem Erdem, arızanın giderilmesinin gelecek hafta sonunu bulabileceğini kaydetti.

Edinilen bilgilere göre yaklaşık iki hafta önce Ereğli Devlet Hastanesi’nde Çiller Grubu adıyla bilinen soğutma sisteminde arıza meydana geldi. İki yıl boyunca aralıksız çalışan sistemin onarılması için hastane yönetimi anında harekete geçti. Ancak sorunun sistemi çalıştıran motorlardan kaynaklandığı anlaşıldı. Hastane yönetimi bunun üzerine motorların yeniden alımı için ihaleye çıktı. İhalenin gerçekleştiği ve sorunun önümüzdeki hafta giderileceği öğrenildi.

AMELİYATHANELERDE HARARET YÜKSEK

Bu arada Ereğli Devlet Hastanesi’nin ameliyathanesinde ısı katlanılmaz seviyelere çıktı. Yüksek hararet, hastanenin poliklinik bölümlerinde de etkili oldu.

Ameliyathanelerin normal koşulları altında serin ortamda çalışmaları gereken ameliyathane çalışanları, yüksek ısı nedeniyle büyük oranda ter döktü. Ameliyathaneler yer yer 31 derece sıcaklığı gördü, ameliyathanelerde kullanılan silikonlar ısı nedeniyle deforme olmaya ve erimeye başladı.

Ameliyathanelerdeki sıkıntı, piyasadan temin edilen portatif klimalarla giderilmeye çalışıldı. Ancak poliklinik katlarındaki problemin devam ettiği öğrenildi.

Devlet hastanesine giden hasta yakınları hastaların kaldıkları odalarda sadece ısıtma bölümünün çalıştığı ve sıcaktan dolayı sıkıntı yaşadıklarını, sorunun bir an önce giderilmesi için yetkililerin gerekeni yapmasını istediklerini söyledi.

İHALE YAPTIK, ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SORUN GİDERİLECEK

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz Ereğli Devlet hastanesi yöneticisi Operatör Doktor Muharrem Erdem, arızanın yaklaşık 15 gündür sürdüğünü ve yeni yapılan ihalenin ardından Çiler gurubundaki arızanın önümüzdeki hafta sonu giderileceğini söyledi. Erdem “Çiller gurubunda bir arıza var. İhalesini, yaptık. Önümüzdeki gafta sonu gelecekler kurmaya başlayacaklar. 10-15 gündür arıza var. Arızayı biliyoruz. Arıza olabilir. İhalesi yapıldı. Bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48