HİJYEN EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

HİJYEN EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
gundemeregli.com-

Eğitim ile ilgili bilgiler veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Alaplı İlçe Müdürlüğü Gıda Denetçisi Selamettin Takıcak Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği ile ekmek çeşitleri, ekmeklerin tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretilmesi, muhafazası ve satışa sunulması konularının belirlendiğini kaydederek, bu kapsamda ekmek üretimi, taşınması ve satışında çalışan bütün personele eğitim verilmesinin öngörüldüğünü anlattı. Ekmek, kepekli ekmek, tam buğday unlu ekmek, tam buğday ekmeği ve ekşi hamur ekmekleri dışındaki ekmeklerin ise ambalajlı satılması gerektiğini vurguladı. Genel hijyen kurallarının yanı sıra ekmek imalat ve satış işinde çalışanların kılık kıyafetleri ve fırınlarda aranan çalışma ve temizlik şartları konusunda bilgiler verildi. Sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun ekmek üretimi için temizlik ve dezenfeksiyonun önemini vurgulayan Takıcak, çalışanların mutlaka eldiven, maske ve bone kullanmaları gerektiğinin altını çizdi.
İşletme kayıt belgesi olmayanları da uyaran Takıcak,İşletme kayıt belgesi olmayanların bir ay içerisinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Alaplı İlçe Müdürlüğüne gelip kayıtlarını yaptırmak zorunda olduklarını söyledi.
Öte yandan hijyen eğitimine ilçeden 150 esnafın katıldığı ilerleyen günlerde ise zaman zaman bu tür eğitimlerin devam edeceği belirtildi.
Alaplı Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şerafettin Kocaman da eğitime katılan esnaflara teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2012, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48