İki azayı silahla yaralayan eski muhtarın oğluna 17 yıl hapis istemi

İki yıl önce iki azayı ayağından silahla vurarak yaralayan eski muhtarın oğlu 17 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

İki azayı silahla yaralayan eski muhtarın oğluna 17 yıl hapis istemi
Zonguldak’ta iki yıl önce iki azayı ayağından silahla vurarak yaralayan eski muhtarın oğlu 17 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. 
Kdz. Ereğli ilçesinin Hamzafakıhlı Mahallesi’nde yeni seçilen iki azayı silahla vurarak yaralayan eski muhtarın oğlu Ersin D. (45), Zonguldak Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. İki yıl önce Kdz. Ereğli ilçesinde yaşanan olayda yeni seçilen muhtar azaları Sezgin Karataş ve İsmail Kara’yı silahla yaralayan Ersin D., amacının öldürmek olmadığını söyledi.
Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Almak, Taşıma veya Bulundurma, Suçluyu Kayırma ve Yaralama suçlamalarıyla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, olayın muhtarlık seçimiyle alakası olmadığını ileri süren Ersin D., “Bu olay ekmek kavgası yüzünden oldu. Benim ekmeğime taş koydular. Muhtarlık seçimiyle alakası yok. Ben o kişileri öldürmek isteseydim öldürürdüm. Ama öldürmedim. Öldürme niyetim yoktu” dedi.
Cumhuriyet Savcısı’nın verdiği mütalaada olay sonrası Ersin D.’nin yakalanmasını engellemek ve yardımcı olmak amacıyla aracına bindirerek kaçırmak suçundan arkadaşı Turgay O.’nun da yargılanması istendi. Başka bir suçtan dolayı tutuklu bulunan Ersin D.’nin ise İsmail Kara ve Sezgin Karataş’ı yaralamaktan 10 ila 17 yıl arasında hapis cezası ile yargılanması istendi.
Duruşma ise başka bir tarihe ertelendi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48