Sosyal medyadaki Reina katliamcısının kızı paylaşımı asılsız çıktı

Sosyal medyadaki Reina katliamcısının kızı paylaşımı asılsız çıktı

Sosyal medyadaki Reina katliamcısının kızı paylaşımı asılsız çıktı
 Zonguldakta kimliği açıklanmayan bir sosyal medya kullanıcısının, Reina katliamcısının kızı Zonguldakta eylem yapabilir yönündeki paylaşımının ardından polis ekipleri harekete geçti. Gözaltına alınan kişinin ifadesi alınırken, olayın asılsız olduğu ortaya çıktı. 
Edinilen bilgiye göre, sosyal medya sitesi olan Facebookta bir kullanıcı, Aldığım habere göre Reinada katliam yapanın kızı Kilimlide okuyormuş. Kayıpmış. İstanbul, Ankara ve Zonguldakta eylem yapabilir ihbarı var. Bütün dost ve arkadaşlarıma duyurulur şeklinde paylaşım yaptı. Paylaşım kısa sürede sosyal medyada ortalığı karıştırdı. İhbar üzerine Facebook kullanıcısına ulaşan ekipler, kimliği açıklanmayan kullanıcıyı gözaltına aldı. İl Emniyet Müdürlüğüne götürülen şahsın ifadesi alındı. Yapılan soruşturmada paylaşımın yanlış anlaşılma sonucu yapıldığı belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Facebook kullanıcısı polis ekiplerince serbest bırakıldı.

Emniyetten açıklama

Olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü basın açıklaması yaptı. Olayın asılsız olduğunu açıklayan Emniyet Müdürlüğü, İlimizde bir sosyal medya sitesinde Reina katliamcısının kızı Zonguldakta başlığı altında yayınlanan ve toplumda zaten algı oluşturmaya çalışan hain terör odaklarının işine yarayacağı, kastını aşan ve kamuoyunda yanlış anlaşılmalara ve algıya sebep olabileceği değerlendirilen haber tamamen asılsızdır ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 06:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48