Tutuklu ve hükümlülere verem taraması yapıldı

Ereğli´de faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği gezici röntgen aracı ile Ereğli Kapalı Ceza ve Tutuk Evi’nde kalan tutuklu ve hükümlüler ile personeli verem taramasından geçirdi.

Tutuklu ve hükümlülere verem taraması yapıldı
Ereğli´de faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği gezici röntgen aracı ile Ereğli Kapalı Ceza ve Tutuk Evi’nde kalan tutuklu ve hükümlüler ile personeli verem taramasından geçirdi. 

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Gezici röntgen tarama aracı ile Beycuma Kapalı Cezaevi’nin ardından bu günde Ereğli Kapalı Ceza ve tutuk Evi’nde ki tutuklu, hükümlü ve personeli verem taramasından geçirdi. 45 tutuklu ve hükümlünün yanı sıra 10 kişilik personelinin yaklaşık 1 saat içerisinde gezici röntgen tarama aracında filmleri çekildi.

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan insanların toplu yaşadığı yerlerde gelen talep üzerine verem taramalarını sürdürdüklerini söyledi. Hizmeti devlet millet iş birliği çerçevesinde yürüttüklerini anlatan Erdoğan “Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği olarak Zonguldak ili genelindeki hizmetlerimize devam ediyoruz. 40 yılı aşkın süredir devam eden verem mücadelemizde Ereğli ve Alaplı ağırlıklı olmak üzere çok önemli başarılar elde ettik. Verem hastalığı yok denecek mesafeye çekilmiştir. Devlet millet işbirliği çerçevesinde yurtlarda, cezaevlerinde, huzurevlerinde, insanların birlikte yaşadığı ve çalıştıkları risk guruplarında verem taramalarını yapmaya devam ediyoruz. Esas itibariyle verem bulaşıcı bir hastalık olması sebebiyle geniş halk kitlelerine bulaşmasını önlemek. Amaç budur. Bu taramalar devlet-millet işbirliği çerçevesinde yapılmaktadır. Biz çekilen röntgen filmlerini ilgili verem dispanserlerinde okutturuyoruz. İlgili kuruma teslim ediyoruz. Çıksın istemiyoruz ama şayet veremli çıkarsa devletimiz bunun ilaçlarını bedava vermektedir. Verem dispanserlerimiz ilaçları bedava verirken bizde verem savaş derneği olarak kırsal kesimde ve şehir merkezindeki fakir ailelerimizin kumanya ihtiyaçlarını ve yakacaklarını karşılıyoruz. Bu tür taramalarla birlikte verem mücadelesine destek veriyoruz. Bu bir gönül ve sevda işidir. İnsana hizmet aynı zamanda bir ibadettir. Bizde bu yolda devam ediyoruz. ´Durmak yok, yola devam” diyoruz”´ şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48