Çaycuma’da 2019 coşku ile karşılandı

Çaycuma’da 2019 coşku ile karşılandı

Çaycuma’da 2019 coşku ile karşılandı

Çaycuma Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen yeni yıl kutlaması, bu yılbaşında da binlerce Çaycumalının katılımıyla gerçekleşti. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan sahnede Sinan Yıldız DJ’lik yaparken, yerel sanatçı Sinan Mutlu okuduğu şarkılarla alanda bulunanları coşturdu. Katılanların gecenin ilerleyen saatlerine kadar doyasıya eğlendiği kutlamada, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da vatandaşlarla oynayarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 

ÇAYCUMA MUTLU İNSANLARIN OLDUĞU BİR MEMLEKET
2018’in son dakikalarında alanda bulunan çocuklarla birlikte sahneye çıkan Başkan Kantarcı,  “Çaycuma, benim sevgili Çaycuma’m. Ne mutlu ki bir yılbaşında daha beraberiz. Şu manzarayı bir görmenizi isterim. İyi ki varsınız. Çaycuma, Çaycuma Marşı’nda olduğu gibi mutlu insanların olduğu bir memleket. Ama sizin sayesinde oldu bu. İyi ki varsınız. Hep beraber olalım ve nice yılları daha burada karşılayalım. Çaycuma’nın bu demokrasi meydanında hep beraber olalım” dedi. 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ COŞKUYA RENK KATTI
Başkan Kantarcı daha sonra çocuklarla birlikte 10’dan geriye saydı. Saymanın bitmesinin ardından Çaycuma Marşı eşliğinde başlayan havai fişek gösterisi alandaki coşkuyu daha da artırdı. Yeni yıla büyük coşkuyla giren kalabalık, Başkan Kantarcı’ya sevgi gösterisinde bulundu. Sahneye çıkan çocukların tek tek yeni yıl dileklerini iletmesinin ardından Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu da kısa bir konuşma yaptı. Sahneye çıkan CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve belediye meclis üyeleri ile hem Başkan Kantarcı’nın hem de tüm Çaycumalıların yeni yılını kutladı.
 

YENİ YIL ZİYARETLERİ
Başkanı Kantarcı,  2018’in son gününde bir dizi ziyarette bulundu. Yanındaki heyetle birlikte, önce Velioğlu ve İstasyon Mahallesi’nde hasta ziyaretlerinde bulunan. Başkan Kantarcı, daha sonra 18 Eylül 2016’da Hakkari’de şehit düşen Uzman Çavuş Sacit Olcay Kabaklıoğlu’nun ailesini ziyaret etti. Ardından Merkez Çarşı Karakolu, PTT ve SEKA Taksi Durağı, Çaycuma Devlet Hastanesi Acil Servisi ve İlçe Jandarma Karakolu’nu da ziyaret eden Başkan Kantarcı, yeni yılın ardından İtfaiye Müdürlüğünde itfaiye personeliyle bir araya geldi. Başkan Kantarcı, yeni yılın ilk gününde de Huzurevi, Çaycuma Sevgi Evleri ve Çocuk Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret ederek, yaşlılar ve çocuklarla sohbet etti.

Okunma Sayısı: 1826
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39