15 Temmuz Şehitleri Anma" programı düzenlendi.

15 Temmuz Şehitleri Anma" programı düzenlendi.

15 Temmuz Şehitleri Anma" programı düzenlendi.

DÜZCE - Düzce Üniversitesinde 15 Temmuz 2016 Şehitleri Anma programı düzenlendi.

İstiklal Konferans Salonunda düzenlenen program, Düzce İl Müftüsü Selami Emen tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve sonrasında Dursun Ali Erzincanlının 30 Kuş adlı şiirinin video gösterimi ile başladı.

Programın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde bir araya geldiklerini belirterek, millet ve devlet olarak çok zor bir süreçten geçtiğimizi ifade etti.

Milletimizle gurur duymamızı gerektiren bir gece yaşadık diyen Çakar, O gece milletimize olan inancım bin kat daha arttı. 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Karagöz, Ülkemizi 15 Temmuz Sürecine Getiren Dini Değerlerin İstismarı ve Din Algısına Verdiği Zarar başlıklı bir konuşma yaptı.

FETÖ terör örgütünün kuruluşu ve günümüze kadar nasıl geldiğiyle ilgili tespitlerde bulunan Karagöz, şöyle konuştu:

Fetullah Gülene ait vaazlar ve yazılar incelendiğinde bu örgütün açık ve gizli amaçları olduğu görülmekte. Eğitim ve din hizmetleri gibi açık amaçları olan örgütün, asıl ve gizli amacının ise devleti ele geçirmek ve yeni bir din ihdas etmek olduğu açık bir şekilde ortada. Fetullah Gülen, takiyyeyi işletmek ve amaçlarına ulaşmak için dini değerleri istismar ediyor.

Programa, Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Karagöz, Düzce İl Müftüsü Selami Emen ile FETÖnün darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Merkezinde şehit düşen 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysanın ailesi katıldı.

Program, Rektör Çakarın 15 Temmuz şehidi Ufuk Baysanın ailesine plaket vermesi ile son buldu.

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 836
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4