Baja Rallisi'nin kapsamı genişletilecek...

Baja Rallisi'nin kapsamı genişletilecek

Baja Rallisi'nin kapsamı genişletilecek...

 

DÜZCE - Düzce ve 7 ilçesinde, iki yıldır Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), valilik, belediyeler ve kaymakamlıkların iş birliğiyle organize edilen Yakın Karadeniz Baja Rallisinin kapsamı genişletilerek, önümüzdeki yıl uluslararası katılım sağlanacağı bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, valilik salonunda Düzcede spor turizminin gelişmesi kapsamında Vali Zülkif Dağlı başkanlığında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Dursun Ay, kaymakamlar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Derecinin katıldığı belirtildi.

Toplantıda, Baja Rallisinin önümüzdeki yıl Yakın Karadeniz Spor Etkinlikleri adı altında devam edeceği aktarıldı.

Etkinlikler kapsamında Düzcenin doğal güzelliklerini kapsayacak şekilde bisiklet, motosiklet, off-road ve rafting yarışları yapılacağı kaydedildi.

TMF Asbaşkanı Akülke, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Baja Rallisinde 2018 hedefinin, dünyada motosiklet sporuna gönül verenleri organizasyona katmak olduğunu söyledi.

Yakın Karadeniz Baja Rallisini uluslararası platforma taşımak istediklerinin altını çizen Akülke, Baja Rallisi aslında bir turizm hareketi olarak başladı. Yarışçılar burada inanılmaz bir doğa ile karşılaştı. Bu yıl ikincisi yapıldı ve geçen yıl ki güzel izlenimler yarışlara ilgiyi arttırdı. Bu sporun gerçek anlamını Düzcedeki parkurda bulduk. Yaklaşık 450 kilometrelik parkur şu anda sadece Türkiyenin değil, tüm dünyanın motosiklet tutkunlarına açılmış vaziyette. Bu yıl yarışlarımızın içerisine off-road, bisiklet, rafting gibi organizasyonları da ekleyeceğiz. diye konuştu.

 

Okunma Sayısı: 2940
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner4