Eski SSK Hastane Arşiv Deposu Yandı

Eski SSK Hastane Arşiv Deposu Yandı

Eski SSK Hastane Arşiv Deposu Yandı

Düzce Atatürk Devlet Hastanesine bağlı olan ve eski SSK diye adlandırılan binanın yanında bulunan, içerisinde eski hasta dosyalarının bulunduğu depoda yangın çıktı. Depoda bulunan çok sayıda hasta dosyası zarar gördü. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Müdürü Özkan Çalış ise deponun kundaklandığı şüphesi olduğunu söyledi.
Düzcede 1999 yılında yaşanan depremlerin ardından hasarlı olduğu gerekçesi ile kullanılmayan ve atıl durumda olan Aziziye Mahallesinde ki eski SSK binası bahçesinde ki eski hasta bilgilerinin bulunduğu dosyaların saklandığı depoda yangın çıktı. Henüz çıkış nedeni belli olmayan yangını gören vatandaşlar Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerini aradılar. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kısa sürede yangını kontrol altına alırken, çok sayıda arşivlenmiş hasta dosyası kullanılmaz hale geldi.
Yangın olduğunu öğrenen Atatürk Devlet Hastanesi Müdürü Özkan Çalış ise kundaklama şüphesi üzerinde durduklarını belirterek, Bizim eskiden olan hasta dosyaları vardı. Cam kırıktı. İçeri birinin girip yaktığını düşünüyoruz. Şu anda son durumu göreceğiz. Çoğu yanmamış bir kısmı yanmış. Bunları yakın zamanda taşımayı düşünüyorduk. Taşımadığımız hasta dosyaları yanmış dedi.
Polis ekipleri yangınla ilgili olarak inceleme başlattı.

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 1965
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4