KARDEMİR Y.K. BAŞKANI YOLBULAN'IN 'İLK TÜRK DEMİRİ' AÇIKLAMASI

KARDEMİR Y.K. BAŞKANI YOLBULAN'IN 'İLK TÜRK DEMİRİ' AÇIKLAMASI

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, İlk Türk Demiri’nin dökümünün 81.Yılı' dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı.

Yolbulan'ın Basın Açıklaması aynen şöyle:

“1937 yılında büyük emeklerle inşaatına başlanan fabrikamız, 1939 yılının eylül ayına gelindiğinde ilk dökümü yapacak seviyeye ulaşmıştır. 10 Eylül 1939 yılında gerçekleştirilen ve “İLK TÜRK DEMİRİ” olarak simgeleştirdiğimiz dökümün üzerinden 81 yıl geçti. Bu uzun ve meşakkatli yıllardan bugünlere geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ağır sanayi hamlesi olan fabrikamız halen daha yeni ilklere imza atmaya devam etmektedir. Fabrikamızda sergilediğimiz “İlk Türk Demiri’nin” yanı sıra, ilklerin fabrikası KARDEMİR A.Ş.’nin ilk demiryolu rayı ve demiryolu tekerleği gibi katma değeri yüksek ürünlerin de ülkemizdeki tek üreticisi olduğunu unutmamak gerekir.

Fabrikamızın faaliyete geçmesinden itibaren gece gündüz demeden Türkiye’nin çelik üretim serüvenine katkı sağlayan dünden bugüne tüm çalışanlarımıza ve demir-çelik üretiminde faaliyet gösteren tüm sanayicilere teşekkür ederim.”

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39