Denizcilik Fakültesi BÜDEMDER’den söyleşi

Denizcilik Fakültesi BÜDEMDER’den söyleşi

Denizcilik Fakültesi BÜDEMDER’den söyleşi

Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda 2. Geleneksel Sektör Söyleşileri programı düzenlendi.
Programa; GİZ Shipping’in sahibi ve Kdz. Ereğli DTO Meclis Üyesi Kutsi Başsarıoğlu, CMA CGM Operasyon ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Ali Can Aygül, Limaş Endüstriyel İlişkiler Müdürü ve Kocaeli DTO Meclis Başkanı Kürşat Bal; BÜDEMDER Mezun üyeleri arasında da yer alan, Kama Dış Ticaret Lojistik Operasyon Uzmanı Burcu Varol Mercan ve Eksen Gemi Kiralama Şirketinden broker Ümit Mercan konuşmacı olarak katıldı.
Söyleşiye aynı zamanda; Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Dinçer, Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hakan Demirel, Kdz. Ereğli Liman Başkanı Nevzat Direk, ERDEMİR Genel Müdür Yardımcısı ve Çelik Üretim Direktörü Ural Durusu, Ceyport Ereğli Operasyon Müdürü ve BÜDEMDER Yönetim Kurulu Üyesi Erdi Şam, Medmarin Ereğli Kılavuz Kaptanı Tolga Arslan, Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Md. Yrd. Yunus Güner katılım gösterdi.
Konuşmasına şirketinin faaliyetlerini anlatarak başlayan Kutsi Başsarıoğlu, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü mezunlarının bu sektörde katma değer oluşturduğunu ve şirket verimine önemli katkılar sağladığını belirtti. Bu bağlamda, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerine GİZ Shipping’in kapısının her zaman açık olduğunu, hali hazırda çalışan mezun öğrencilerin bulunduğunu ve desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. 
CMA CGM grup adına söyleşiye katılan, şirketin yapısından, sektördeki yerinden bahseden Ali Can Aygül, mezunların iş dünyasında var olabilmesi için en önemli öğelerden birinin yabancı dil yetkinliği olduğunun altını çizdi.
Limaş Limanını tanıtıcı bir sunum ile konuşmasına başlayan Kürşat Bal, limancılık sektörünün 2023 vizyonu ile ilgili güncel konulara değindi. Bal, yük ve yolcu taşımacılığı ile ilgili istatistiki verileri sunarak, bu sektörde istihdam edilmeyi isteyen öğrencilere neler yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. 
Katılımcılardan Burcu Varol Mercan çalıştığı firma hakkında bilgi verdikten sonra, denizcilik sektöründe çalışan kadın sayısının artmasını arzu ettiğini, mezunların her zaman sabırlı ve istekli olmaları gerektiğini ifade etti. 
Eksen Gemi Kiralama şirketinden broker Ümit Mercan ise, mesleği hakkında genel bilgilendirmenin ardından, denizcilik sektöründe yaşanan sorunların sürekli uzlaşma ile çözülebildiğine dikkat çekti.
BÜDEMDER 2.Geleneksel Sektör Söyleşileri programının sonunda soruların cevaplanmasının ardından, Denizcilik Fakültesi Araştırma Görevlisi ve BÜDEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Umur Bucak tüm konuşmacı, katılımcı ve öğrencilere teşekkür etti.  Program, katılımcılara hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Okunma Sayısı: 1589
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39