AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALİH KAPUSUZ DÜZCE’DE

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, 10 Ağustos´ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek istemek için Düzce’ye geldi.
Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, ilde ilk olarak Düzce Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Genel Baykan Yardımcını ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALİH KAPUSUZ DÜZCE’DE
gundemeregli.com - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, TBMM´de MHP ve AK Partili milletvekilleri arasında yaşanan kavgaya ilişkin, Yapacak bir şeyi olmayanlar, hizmet edemeyenler hakaret etmeyi tercih ediyorlar dedi.

“CUMHUR KENDİ REİSİNİ SEÇECEK”
“Biz hizmet için koyuyoruz onlar engellemek için uğraşıyor” diyerek muhalefeti eleştiren Salih Kapusuz, “Seçimler dolayısıyla ziyaret yapıyoruz. Seçimlere de 5 günümüz kaldı. Türkiye için bir dönüm noktası mesafesinde ilk kez cumhur kendi reisini cumhurbaşkanını bu seçimlerde direkt olarak seçmiş olacak inşallah. Tabi Türk demokrasisinin geldiği yeri görmek açısından da bu gelişmeleri iyi yormak iyi değerlendirmek lazımdır. Her ne kadar muhalefet kesimi her şeye muhalefet etme anlayışı içerisinde hiçbir şeyi beğenmiyor ama biz halkın iradesini tercihini ve kararını hep önemsiyoruz. Dolayısıyla sandığı, demokrasiyi de çok benimsiyoruz. Onlar işlerine geldiği zaman bunları küçümsüyor, ama işleri geldiklerinde bazı dönemlerde seçim zamanlarında sahip çıkmaktan geri durmuyorlar. Tabi onların ilkesizlikleri kendilerini ilgilendirir. Ama biz milletin bağrından çıkmış bir siyasi parti, milletin adımı olan bir genel başkanı devletin en üst kurumunun başında cumhurbaşkanlığında görmek arzusu ile gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

“YAPACAK BİR ŞEYİ OLMAYANLAR, HİZMET EDEMEYENLER HAKARET ETMEYİ TERCİH EDİYORLAR”
Salih Kapusuz, TBMM’de yaşanan kavgayı değerlendirerek, “Parlamentoda uygun olmayan zaman zaman bu tip olaylar yaşanıyor. Bunları hiç kimse tasvip etmiyor. Milletimizin hoşuna gitmeyen hiçbir şey bizim de hoşumuza gitmiyor. Ama üzülerek bir hususu ifade etmem lazım ki yapacak bir şeyi olmayanlar, hizmet edemeyenler hakaret etmeyi tercih ediyorlar. Mecliste iç tüzüğün bir kuralıdır temiz bir dil kullanmak, hakaret etmemek ve düşüncelerini her türlü görüşünü ise rahatlıkla ifade etmek için meclisler bir zemindir. Dolayısıyla bunu kullanırken özelikle muhalefet sözcüleri milletvekillerimizi, bakanlarımızı, camiamızı hatta milletimizin tasnif etmeyeceği dil ve üslup kullanıyorlar. Bunların yansımaları da üzülerek söyleyelim ki bu tip gerginliklere sebebiyet verebiliyor. Ama gerekçesi her ne olarsa olsun bu ve benzeri olayların yaşanmaması temennimizdir. Doğru bulmuyoruz. Başlatan da zaten AK Parti gurubu olmamıştır. Ben burada birini suçlamak birini kollamak gibi yanlış anlaşılacak tavır içerisinde asla olmam. Ama bir hususun altını çizmek isterim ki maalesef bu ve benzeri olaylar başka parlamentolarda olsa bile bizim milletimize yakışmıyor. Biz bundan sonra olmaması için temennide bulunuyorum” diye konuştu.

MHP MİLLETVEKİLİ SİNAN OĞAN’A KINAMA
Kapusuz, TBMM´de MHP ve AK Partili milletvekilleri arasında çıkan kavga sonrasında MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan´ın sosyal medyada paylaştığı paylaşımlar ile ilgili olarak ise, ”Doğru ben bir milletvekilinin ahlakına, diline, üslubuna yakışmayacak bu ve buna benzeri metinleri göndermiş olmasını kınıyorum. Elbette burası bir hukuk devletidir, hukuk devletinde hukuk yolları açıktır hiç kimse suç ve hakaret hakkına sahip değildir. Eğer öyle yanlış yapan olursa onun da dava açılması muhatapları tarafından yargı yolunan bunun taşınması mümkündür. Kanaatim odur ki kendisi de belki hırsla hoşuna gitmeyecek yanlış yaptığını fark edecek ama bu ve benzeri şeyler asla ve asla doğru değildir. Ben arkadaşımızı öyle bir dil kullanmış olmasından dolayı da kendisine yakıştıramadığımı kınadığı bir kez daha ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz’a tablo ve Düzce’nin doğal ürünlerinin yer aldığı bir sepet hediye etti.
Salih Kapusuz, Belediye ziyaretinin ardından çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Okunma Sayısı: 884
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39