Başkan Uysal: Zabıtamız, Belediyemizin aynasıdır…

Başkan Uysal: Zabıtamız, Belediyemizin aynasıdır…

Başkan Uysal: Zabıtamız, Belediyemizin aynasıdır…


Zabıta Haftasının 188.yılı Ereğli’de düzenlenen tören ile kutlandı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “ Zabıta müdürlüğümüz daha huzurlu, düzenli ve sağlıklı bir Ereğli için çalışmakta, halk sağlığının ve huzurunun korunmasında etkin rol oynamaktadır.” dedi.

Zabıta Haftasının 188.yılı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Cöbek, Esra Alpago, Nazım Erdoğan ve Etem Özdemir, Belediye Meclis Üyeleri Ayhan Atay, Reşat Latif, Sezai Meriç, Zabıta Müdürü Alptekin Dursun , bazı daire müdürleri ve zabıta personeli katıldı.

UYSAL: ZABITA BİRİMİ BELEDİYEMİZİN AYNASIDIR

Zabıta haftası kutlama programındaki konuşmasına “Belediyemizin en zorlu işlerinden birini yapan zabıta ekiplerimiz, bayram, gece, gündüz demeden günün 24 saati görev yapmakta, daha huzurlu, düzenli ve sağlıklı bir Ereğli için çalışmakta, halk sağlığının ve huzurunun korunmasında etkin rol oynamaktadır.” diyerek başlayan Uysal, zabıta personelinden adalet ve güven, şeffaflık ve tarafsızlık, insan haklarına ve çevreye saygı gibi temel ilkeleri benimsemelerini istedi.

Uysal, “Şehir halkının esenliği, sağlığı, mutluluğu için her türlü fedakârlığı gösteren, sürekli kontrol ve denetim vazifesini yerine getirerek, şehrin fiziksel yapısının korunması ve estetik bütünlüğünün sürdürülebilmesi için gayret sarf eden ve vatandaşla sürekli iç içe olan bir çalışma yürüten Zabıta personelimiz, belediyemizin aynasıdır.

Zabıta teşkilatının 188. yılını kutluyor, halkımızın da görevdeki Zabıta personelimize yardımcı olacağına inanıyorum.” dedi.

DURSUN: HER ŞEY DAHA HUZURLU BİR EREĞLİ İÇİN

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, “Zabıtamız, belediyemizin halka en yakın hizmet birimidir. Günün her saati şehrin en ücra köşesinden en kalabalık yerine kadar her yerde bulunmakta, bu yönüyle belediyemizin eli, ayağı, kulağı ve gözü olmaktadır.

Zabıtanın görevi burada ceza kesmek, ceberrut bir yaklaşımda bulunmak yerine, tam tersi caydırıcı olmak önceden olabilecekleri düşünüp onun oluşmasını önlemek ve bunu hissettirmeden yapmaktır. “ dedi.

Dursun konuşmasında, “Yaşadığımız yer Kdz.Eregli; nefes aldığımız yer Kdz.Ereğli; geleceğimizi aradığımız yer Kdz.Ereğli. Kdz. Ereğli’deki vatandaşlarımızın sağlıklı, rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için yasaların ve yönetmeliklerin bizlere vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde görevlerimizi yapma çabası içerisindeyiz.

Güvenli ve başarılı geleceklerin temennisi ile tüm teşkilatımızın yıldönümünü kutlar, çalışma arkadaşlarıma görevlerinde başarılar dilerim.” ifadelerini de kullandı.

 

Okunma Sayısı: 1017
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 07:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39