ÇAY OCAKLARI ZABITA VE POLİS EŞLİĞİNDE KALDIRILDI

Çay ocakları belediye tarafından Çevik Kuvvet eşliğinde kaldırıldı. Dar bölgede bulunan bazı tekerlekli ocaklar kaldırılamayınca görevliler çareyi itmekte buldu.

ÇAY OCAKLARI ZABITA VE POLİS EŞLİĞİNDE KALDIRILDI
gundemeregli.com-Zonguldak’ta Fener bölgesinde bulunan çay ocakları belediye tarafından Çevik Kuvvet eşliğinde kaldırıldı. Dar bölgede bulunan bazı tekerlekli ocaklar kaldırılamayınca görevliler çareyi itmekte buldu. 

Zonguldak’ın en güzel manzarasına sahip Fener’de bulunan ve her gün onlarca vatandaşı ağırlayan çay ocakları ‘Vatandaş şikayet ediyor’ gerekçesiyle kaldırıldı. Öğle saatlerinde Fener’e gelen polis ve zabıta ekipleri ocak sahiplerinden eşyaları boşaltmalarını istedi. Çaresiz kalan ocak sahipleri tüm malzemeleri kendi elleriyle taşıdı. Ocakların boşaltılmasının ardından kaldırma işlemi başladı. Herhangi bir gerginlik yaşanma ihtimaline karşı Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede görev aldı.POLİS YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Çay ocaklarının tekerlekli olması ise akıllara Kemal Sunal’ın rol aldığı ‘Gülen Adam’ filmini getirdi. Kepçenin giremediği bir alanda bulunan çay ocağı ise itilerek kaldırıldı. Ekiplerin itmek için seferber olması ortaya ilginç görüntüler çıkardı. Çay ocaklarını kaldırma sırasında her hangi bir gerginlik yaşanmadı.

2004 yılından beri aynı yerde çalıştığı belirten bir çay ocağı sahibi, “2004 yılından beri vergi mükellefiyim. Birkaç kişinin şikayeti üzerine bu vaziyete geldik. Benim vergi karnem, esnaf odası kaydı, her belgem mevcut. Bir tek kira vermiyoruz. Onun içinde müracaat ettik ama almadılar. Elimizden geldiği kadar mücadeleye devam edeceğiz. Ekmek teknemiz elimizden gidiyor. Biz ne yaptıysak olmadı. Belediye başkanı, ‘Benim elimde bir şey yok’ diyor ama hepsi onun elinin altından çıkıyor” dedi.
Okunma Sayısı: 1921
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39