DENİZER,15.YILINDA ANILDI

Türk-İş Genel Sekreterliği ve Genel Maden İşçileri Sendika Genel Başkanlığı görevini sürdürdüğü sırada 6 Ağustos 1999´da uğradığı silahlı saldırıda katledilen Şemsi Denizer, kabri başında anıldı.

DENİZER,15.YILINDA ANILDI
gundemeregli.com-Türk-İş Genel Sekreterliği ve  Genel Başkanlığı görevini sürdürdüğü sırada 6 Ağustos 1999´da evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda katledilen Şemsi Denizer, ölümünün 15. Yılında kabri başında anıldı.

Denizer´in, Zonguldak´ın Çaycuma ilçesine bağlı Gökçehatipler köyündeki mezarı başında düzenlenen anma programında Kur´an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, burada yaptığı konuşmada, Şemsi Denizer´i ölümünün 15´inci yılında anmak üzere mezarı başında toplandıklarını söyledi.

Şemsi Denizer´in Türkiye demokrasi hareketine büyük katkısı ve hizmeti olduğunu ifade eden Alabaş, şöyle konuştu:

Genel başkanımızın katledildiği dönemde ulaşmaya çalıştığı emek platformunun dağılması sonucu bugün Türk-İş, ve Türkiye işçi camiası çok daha sıkıntılı bir sürece girmiştir. Onun katledildiği dönemde yaklaşık 40 bin olan taşeron işçi sayısı bugün belediyeler harici 730 binler civarına çıkmıştır. Türkiye bir taşeron cumhuriyetine dönüştürülmeye çalışılmıştır. Biz GMİS olarak rahmetli Genel Başkanımız Şemsi Denizer´in yakmış olduğu ışık doğrultusunda Türkiye işçi sınıfına katkı koymaya ve işçi sınıfıyla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.

Konuşmanın ardından ,Sendika yöneticileri ve madenciler, Denizer´in mezarına karanfil bıraktı.

Okunma Sayısı: 952
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 07:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39