YANGIN UYARISI

Alaplı ilçesi belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, yaz mevsimde orman, anız ve ekin yangınlarının çok olduğuna belirterek vatandaşları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

YANGIN UYARISI
gundemeregli.com-Alaplı ilçesi belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, yaz mevsimde orman, anız ve ekin yangınlarının çok olduğuna belirterek vatandaşları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, özellikle yaz aylarında orman, anız ve ekin yangınların olduğuna dikkat çekti. Yangınların vatandaşların dikkatli olmaları ve tedbirli davranmaları ile en aza indirilebileceğini belirten Taşkın, Yaz mevsiminde yangın tehlikesi çok daha fazla. Bu mevsimde insan kaynaklı yangınlar artıyor. Orman, anız ve ekin yangınları çok daha fazla oluyor. Vatandaşlarımız daha dikkatli olmalıdır. Biraz tedbir alıp özen gösterirsek, bu mevsimde yangın sayısını azaltabiliriz. Piknikçilerden rast gele ateş yakmamalarını ve ormanlık alanlara pikniğe gelirken yalnızca piknik tüpü götürmelerini rica ediyorum. Sürücülerin sigara izmaritlerini söndürmeden yol kenarlarına atmamaları lazım. Çünkü yangınların sebeplerinden biri de budur. Bir de çiftçilerimizin tarlalarında çalışırken ateş yakmamaları gerekiyor. Yaz mevsimini tehlikesiz geçirmek için vatandaşlarımızın kendi çaplarında tedbir almalarını istiyoruz dedi.
Okunma Sayısı: 661
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 04:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39