“YILLARDIR BİR ÖZLEM YAŞIYORDUK

Kdz.EreğliÖğretmenevi’nde Türk Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile Muharip Gaziler Derneği Kdz.Ereğli Şubelerinin açılışı gerçekleştirildi.

“YILLARDIR BİR ÖZLEM YAŞIYORDUK

 gundemeregli.com-Kdz.EreğliÖğretmenevi’nde Türk Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile Muharip Gaziler Derneği Kdz.Ereğli Şubelerinin açılışı gerçekleştirildi.

Türk Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şubesi Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen şube açılışında yaptığı konuşmada, Vali Kaban, Milletvekili Prof.Dr.Candan ve Kaymakam Çay’a desteklerinden ötürü teşekkür ederek, “Yıllardır bir özlem yaşıyorduk, Sayın Vekilimiz, Valimiz, Kaymakamımız sayesinde bu özlemimiz giderildi. Biz kendimiz adına bir şey istemedik, protokol buraya geldiğinde şehit ailelerinin gazilerin rahat bir ortamda olmalarını istedik, arzu ettik” sözleri ile konuştu.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Temel Şahin de verilen katkıya minnet duyduğunu belirterek, “Bizler yıllardır küçücük yerlere sığmış, yaşamımızı dernek çalışmalarımızı bu şekilde yürütmeye çalışıyorduk. Valimiz Ali Kaban’ın sayesinde şehit yakınları ve gazilerimize yakışır şekilde bir yere sahip olduk. Bizlere verdiği desteklerden ötürü sayın Valimize teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Her iki şubenin açılışının protokol üyelerinin yapılmasının ardından Vali Ali Kaban, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, şehit yakınları ile gaziler ile sohbet etti, dertlerini dinledi, yeni yerlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Zonguldak Valisi Ali Kaban, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Dnz Kıdemli Albay Yalçın Enç,Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz.Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali Azar, Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago, İbrahim Cöbek, İlçe Jandarma Komutan Vekili Emre Balci, İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, şehit yakınları, gaziler ve davetliler katıldı.

Okunma Sayısı: 1306
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39