Bandırma Kaymakamına Devrek Bastonu...

Bandırma Kaymakamına Devrek Bastonu...

Bandırma Kaymakamına Devrek Bastonu...

Balıkesirde düzenlenen Kadın Muhtarlar Akademisine katılan Müfettişler Köyü Muhtarı Şengül Geldi, Bandırma Kaymakamına Devrek Bastonu hediye etti.
Balıkesirin Bandırma ilçesinde 81 ilden 100 kadın muhtarın katılımıyla başlayan Kadın Muhtarlar Akademisi kapsamında Bandırmaya davet edilen Devrekin Müfettişler Köyü Muhtarı Şengül Geldi tarafından Bandırma Kaymakamı Günhan Yazara program sonunda ilçenin simgesi olan Devrek Bastonu hediye edildi.
İçişleri Bakanlığı Dernekler Başkanlığı, Bandırma Kaymakamlığı ve Bandırma Muhtarlar Derneğinin ortaklaşa geliştirdikleri proje ile başlayan Kadın Muhtarlar Akademisinde 81 ilden belirlenen 81 kadın muhtar, 19 sivil toplum temsilcisi ve muhtar olma potansiyeli olan 50 kadın bilgi düzeylerini geliştirmek, liderlik vasıflarını ön plana çıkarmak ve karar alma mekanizmalarını, aktif katılmalarını sağlayacak 5 günlük eğitimimin ardından sertifikalarını alarak eğitimi tamamlamanın onurunu yaşadılar.
Bandırma Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Nur Hancıoğlundan sertifikasını alan Müfettişler Köyü Muhtarı Şengül Geldi, Öncelikle Böyle bir davet alarak ilçemi Bandırmada tanıtmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Beş gün süren akademik eğitimin ardından hem bilgi dağarcığımızı genişlettik hem de Devreki ve Devrek Bastonunu tanıtma imkanını yakaladım ve program sonunda da Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar beye ilçemizin simgesi olan Devrek Bastonunu hediye ettim kendileri bu hediyeden duyduğu memnuniyeti dile getirdiler diye konuştu.

haber

Okunma Sayısı: 1965
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 08:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner4