BEÜ REKTÖRÜ ÇUFALI, GAZETECİLER BAYRAMINI KUTLADI

BEÜ REKTÖRÜ ÇUFALI, GAZETECİLER BAYRAMINI KUTLADI

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Çufalı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Çufalı'nın mesajı aynen şöyle;

Halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın; çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olup, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde de büyük rol oynamaktadır.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkı modern dünyada tartışılmaz bir gerçektir. Bu yönüyle basın demokrasinin güçlenmesine de önemli katkı sağlamaktadır. İlkeli ve sorumlu habercilik anlayışı ile kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsız bir şekilde kamuoyunu aydınlatma çalışmalarını yürüten basın, toplumun güvencesidir. Kamu kurumlarıyla halkımızın arasında köprü görevi de gören basın mensuplarımızın, objektif, tarafsız ve özgür olması bu noktada çok önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle mesai kavramını gözetmeksizin, her daim ilkeli ve tarafsız bir anlayışla görevlerini sürdürme gayreti içerisinde olan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, basın camiamızın tüm mensuplarına sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Okunma Sayısı: 736
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39