BEÜ, STUDY IN TURKEY SANAL FUARINDA...

BEÜ, STUDY IN TURKEY SANAL FUARINDA...

Yükseköğretim Kurumu  (YÖK) tarafından Türkiye’deki üniversiteleri dijital ortamda yurt dışında tanıtmak amacıyla bu yıl ilk defa düzenlenen küresel ölçekli Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı bugün başladı.

Konu ile ilgili Üniversite'den yapılan açıklama aynen şöyle;

"Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin de aralarında bulunduğu, ülkemizden 176 yükseköğretim kurumu dijital platformda dünyanın 142 ülkesinden öğrencilere tanıtılıyor.

Fuar kapsamında,  görevli personelimiz online standımızı ziyaret eden uluslararası öğrencilere üniversitemizin sahip olduğu akademik ve fiziki imkânlar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, ulusal ve uluslararası başarılar devam eden projeler ve şehir yaşamı hakkında bilgilendirme yapıyor.

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışından da çok sayıda öğrenciye eğitim öğretim hizmeti sunan üniversitemizde, uluslararasılaşma hedefleri kapsamında yürütülen tanıtım faaliyetleri, küresel ve çağdaş nitelikte bilgi ve becerilere haiz personel ve öğrenci yetiştirilmesi, öğrencilerinin küresel farkındalık ve deneyimlerini güçlendirirken, eğitim-araştırma faaliyetlerinde dünya standartlarını geçmelerini sağlamak adına önem taşımaktadır.

20 Temmuz Pazartesi Türkiye saatiyle 08.00 itibariyle başlayan ve saat 20.00’a kadar devam edecek olan küresel online fuar 22 Temmuz Çarşamba günü sona erecek."
 

Okunma Sayısı: 1104
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39