'Çağlayan Yalan Söylüyor' 'Lavuar Alanı Hizmet Bölgem Değil'

“Çağlayan Yalan Söylüyor”“Lavuar Alanı Hizmet Bölgem Değil”

'Çağlayan Yalan Söylüyor' 'Lavuar Alanı Hizmet Bölgem Değil'

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Lauvar alanı girişinde yapılan parke çalışmalarını yerinde inceledi. İncelem sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Akdemir, parke çalışmaları ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ile bir yerel kanalda yaşadıkları tartışmaya açıklık getirdi.
“LAVUAR ALANI BENİM HİZMET BÖLGEM DEĞİL”
Lavuar alanı girişinde vatandaşların çamurda yürüdükleri için böyle bir hizmet yaptıklarını aslında asfalt çalışma yapılacağını ancak verilen sözlerin tutulmaması ile beraber kış şartlarınında buna engel olduğuna dikkat çekti. Akdemir açıklamasında, “ Bakın burası lavuar alanı ama biz hizmet getiriyoruz. Niye? Vatandaşımız burada çamurda yürüyor; taksilerimiz - otomobillerimiz sıkıntı çekiyor. Burası benim yetki alanım değil ama ben burada vatandaşlarım için hizmet sunuyorum. Lavuar alanı benim hizmet bölgem değil ama şehir kimin, şehir hepimizin… Sadece benim, TTK’nın, DSİ’nin falan değil! Ben de bu şehirde vatandaşımız yürürken bu lavuarın tarihi ve görkemli görselliğin içinden rahatlıkla yürümesini istedim, kirliliğin içinde yürümesini istemedim. Bu yol soğuksu girişine kadar gidecek. Aslında burayı asfalt yapacaktık ama o söz verenler de sözlerini yerine getirmedi. Asfalt yapsaydık aslında burayı gayet güzel bir şekilde masrafsız halledebilecektik ancak kış geldi ve bu mevsimde asfalt dökülmesi çok büyük sıkıntı. Bu sıkıntıyı bildiğim için de ben de hizmetin geri durmasını engellemek için böylesi bir çözüm buldum. Çünkü hizmet bir gün, iki gün geri durdu mu halk tarafından tepkiler geliyor, sıkıntı büyüyor. Ama bilinmiyor ki işin başka bir boyutu var ama halk da tabi ki muhakkak bu boyuta değil hizmete bakar. Biz de görevimiz devam ettiği sürece görevimizi en layık olduğu şekilde sürdürmeye gayret edeceğiz.” Dedi.
“BİRİ BİLMEDEN KONUŞUYOR”
Lavuar alanı ile ilgili projeler hakkında bilgi veren bu alanda 18 uygulamasını yaptıklarına dikkat çeken Başkan Akdemir, “Bu bölgede bizim bir nikah salonu ve bir kongre sarayı projemiz var ve biz 18 uygulamasını da yaptık. Biri çıkıp diyor ki 18 uygulamasını yaptın mı yapmadın mı? Bilmeden konuşuyor! Esasen bu çalışmayı yaptığımızı biliyor da karşısındakini karalamaya çalışıyor. Ben 18 uygulamasını yapalı kaç zaman geçti! Herşey apaçık belli burada ama TTK yer ve imar ile ilgili mahkemeye gitti. Onu söyleseler ya! TTK neden mahkemeye gitti deseler ya!” dedi.
“ÇAĞLAYAN YALAN SÖYLEMEYECEK”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ı hedef alan Başkan Akdemir, “Ben Sayın Çağlayan’a ne dedim orada? Bilmeden konuşuyorsun dedim! Kendisi biliyor 18 uygulamasını yaptığımı. Biliyorsun resmen, bilmiyor musun! Yalan söyleme demedim mi orada kendisine! Sert çıkmışım, neden sert çıkmayayım ki… Yalan söylemeyeceksin, düzgün konuşacaksın! Eksikliklerim var muhakkak… Zonguldak çok farklı ve özel bir şehir çünkü beklentileri de farklı bir şehir. Biz de eksikliğimizi tamamlamak için mücadele ediyoruz zaten. Ekonomik gücümüz belli, eksikliklerimiz belli… Bunların hepsini bir bütün olarak görüp eleştirmek lazım…” dedi.
Hükümet tarafından belediyelere para aktarıldığını belirten ayrıca Büyükşehir statüsü hakkında konuşan Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Merkezden gelen ekonomik katkı için de kriter bellidir, hiçbir belediye “resmi gelir” anlamında birbirinden ayırt edilemez. Her belediyeye payı verilir. Kriter doğrultusunda o payı belediyeye aktarılır! Bütünşehir ile Büyükşehirin yasal olarak çok büyük farklıları var. Tabi sonucun ne noktada çıkacağını bilmek lazım… Ben şimdi Merkez Belediyesi Başkanıyım ama bu uygulama ile bütün belde belediyeleri kapanacak, imar ve ihaleler merkez belediye tarafından yapılacak. Bu da sıkıntılar doğurur. Şimdi Zonguldak’ın coğrafi durumuna bakıldığı zaman Çaycuma’nın en uç köylerine buradan hizmet gidecek demek oluyor. Bu da pek çok sıkıntı ve eksikliği beraberinde getirir.” Şeklinde konuştu. 

Okunma Sayısı: 5243
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 2 yıl Önce

Yapinca oluyormus demekki yolu 2ye bolunce yolun kenarinda kaldirim yoktu yoldan yuruyorduk camurda araclar yayaya, yaya araca yol veriyordu insallah yaparken kaldirimi akil etmislerdir

Gorkem
Gorkem - 2 yıl Önce

O parke okadar guzel birdey ki allah razi olsn baskanimizdan bi yapiyor 50 sene bi cukur bile olmaz bravo

SIRADAKİ HABER

banner13

banner4