Çocuklar, Jandarmanın güveninde!

Jandarmadan 'çocuklarımız güvende' denetimi

Çocuklar, Jandarmanın güveninde!

ZONGULDAK'ta jandarma, çocukların güvenli ortamlarda yaşamalarını sağlamak ve olası tehlikelere karşı korunmalarına yönelik 'Çocuklarımız güvende-2' denetimi gerçekleştirdi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 81 ilde aynı anda gerçekleştirdiği 'Çocuklarımız güvende-2' uygulaması kapsamında İl Jandarma Komutanlığı, kent merkezi ve 8 ilçede saat 15.00-19.00 saatleri arasında denetim yaptı. Denetimde, internet kafe, park,  mesire yerleri, plajlar, sahil şeridi, lunapark, AVM'lerin oyun alanları, kahvehaneler, metruk binalar ile çocukların sıklıkla bulunduğu cadde ve sokaklar denetlendi. Çocukların güvenli ortamda yaşaması ve korunması adında yapılan denetim, vatandaşların da takdirini kazandı. Jandarma ekipleri, çocuklarla sohbet ederek kendilerini tehlikede hissettikleri zaman yapmaları gerekenleri anlattı.

Denetim sonucunda 14 aranan şahıs, ve yakalaması olan 6 araç trafikten men edildi. Ayrıca 8 şahsa idari para cezası işlemi uygulandı. Yapılan aramalarda ise 4 ruhsatsız av tüfeği ve 2 kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

DHA

Okunma Sayısı: 2271
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4