FİLYOS ENDÜSTRİ BÖLGESİ İÇİN ÖN FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

FİLYOS ENDÜSTRİ BÖLGESİ İÇİN ÖN FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından, bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak, bölge paydaşları için vizyon oluşturmak ve potansiyel yatırımcılara yön gösterici olmak amacıyla birçok farklı konuda araştırma, analiz ve fizibilite çalışmaları yapılmaktadır.

Bu doğrultuda, BAKKA tarafından, Filyos Sonuç Odaklı Program kapsamında, Filyos Endüstri Bölgesine yakın lokasyonda bir organize sanayi bölgesi kurulmasının gerekliliği detaylı olarak araştırılmak üzere bir ön fizibilite çalışması başlatılmıştır. Çalışma kapsamında 28 Ağustos itibariyle BAKKA koordinasyonunda çevrim içi paydaş görüşmelerine başlanmıştır.

İki ay sürmesi planlanan çalışma kapsamında; kurulması planlanan OSB’de sektör seçiminden işletme modeline, kapasiteden en uygun yer seçimine ve osb’nin fizibilitesinin oluşturulmasına kadar birçok önemli hususa yer verilecektir. Ayrıca çalışma kapsamında, çevrimiçi ve yüz yüze görüşmeler devam edecek olup saha ziyaretleri ve teknik gezilerin gerçekleştirilmesi de planlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39