GÜLAY: "BU BİR TUZAKTIR"

GÜLAY: "BU BİR TUZAKTIR"

GÜLAY: "BU BİR TUZAKTIR"

Zonguldak İYİ Parti  Merkez İlçe Başkanı Erdal Gülay, dün akşam saatlerinde İl binasına polis baskını ile ilgili çıkan haberlerin yanlış yazıldığını söyledi. İlçe Başkanı Gülay; "Yapılan bu haksız tuzağı basına da bu şekilde farklı bir şekilde yansıtan İYİ Parti'ye silahlı baskın diye bunları da kim yaptıysa yapanları da kınıyorum.Ama artık içimizde ki art niyetli insanların olmadığından bu kadar emin değilim" dedi.

İYİ Merkez İlçe Başkanı Erdal Gülay: "İYİ Parti Zonguldak İl binasında İl başkanlığımızın olduğu ofiste burada yapılmakta olan Disiplin Kurulu toplantımıza bazı arkadaşlarımızın İl dışından İlçelerden gelerek ifade vermeleri gerekiyordu. Bu anlamda partimizi arkadaşlarımız geldiğinde sırayla ifadeleri alınmak üzere disiplin kurulu odasına çağırdılar.  Burada ifadeleri alınmak üzere olduğunda süreç devam ederken birden Parti binamıza polis arkadaşlarımızın geldiğini gördük. Arkadaşlarımızın bize söylediği bizzat şu:''Parti binasında silahlı kişiler tarafından baskın olduğu söylendi''. Oysaki biz de hiçbir şey olmadığını kendileri de görmüş oldu. Biz de böyle bir şeyin yaşanmadığını kendilerine ifade ettik. Gelinen süreçte yapılmakta olan disiplin kurulu toplantımızda disiplin kurulu başkanımız olan arkadaşımız Sayın Asım Tazegül kendisi zaten taşıma ruhsatlı bir silahı vardır. 15 yıldır  kendisinin Beylik silahı vardır. Kendisi bir saç ticareti yapıyor. Şimdi bu arkadaşımızın silahımı her zaman üzerine taşımakta fakat bunu hiçbir şekilde bugüne kadar kimse görmemiştir.

Zaten polis arkadaşlarımızın geliş amacı da Asım Tazegül arkadaşımızı da ilgili değil. Burada İYİ Parti'ye silahlı kişiler tarafından baskın yapıldı şeklinde yazılması son derece yanlış. Biz de bundan bize gösterilen hassasiyetten memnun olmuşuz. Burada Emniyet Müdürümüz başta olmak üzere emniyet güçlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunların basına yansımasına gerek olacak bir konular değildi. Fakat arkadaşlarımız öyle bir oldu ki nasıl bir hal almış biz de anlamış değiliz. Yani burada bir aile toplantısı olduğunu düşünüyordum. Ama artık içimizde ki art niyetli insanların olmadığından bu kadar emin değilim. Herkes farklı şeyler söylüyor. Bizim bazı arkadaşlarımız partimizi elimden geldiği kadar böl parçala yok et anlamında bir takım mücadele veriyorlar. Bizler biliyorsunuz delege seçimine esas üye listeleri askıya aldık ve seçimimizi yapacağız. Bu anlamda yine de bizleri tedirgin etmeye bizi yıldırmaya ve görevimizi yapmamak için birçok yerde çalışmalar ve entrikalar yapan arkadaşlarımız var. Burada biz şuan ben hepimiz ayrı ayrı makamlarda İl Disiplin Kurulu ayrı bir makam, İl Başkanlığı ayrı bir makam, merkez ilçe başkanlığı ayırmak bizler görevlere talip olmuşuz diğer arkadaşlarımızda bu görevlere talip olmuşlar birtakım çalışma içindeler ama yanlış yapan yanlış yolda giden arkadaşlarımıza da bu teşkilatları bırakma ve bırakıp da gitme gibi bir lüksümüz bir düşüncemiz asla yoktur.

Burada partimize dün akşam yapılan bu haksız tuzağı basına da bu şekilde farklı bir şekilde yansıtan İYİ Parti'ye silahlı baskın diye bunları da kim yaptıysa yapanları da kınıyorum" dedi.

Gündem

Okunma Sayısı: 1113
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER