MHP Grup Başkanvekili Bülbül Zonguldak'ta

MHP Grup Başkanvekili Bülbül Zonguldak'ta

MHP Grup Başkanvekili Bülbül Zonguldak'ta

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül ve MYK üyesi Murat Kotra, bir dizi ziyaretler için Zonguldak’a geldi. 

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül, "Biz meselenin farkındayız. Milliyetçi hareketçiler, 31 Mart'ın sadece mahalli idareler seçimi olmadığının idrakinde." dedi.

Bülbül, partisinin Zonguldak İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla yarın kentte düzenlenecek mitinge herkesi davet etti. 

Partilerinin, Türkiye sathında bütün birimleriyle sahada olduğunu anlatan Bülbül, şöyle konuştu:

"Milletimizin içerisinde karış karış Anadolu'yu gezmektedir. Hakkarisinden Şırnakına, Ağrısından Rizesine, Edirnesinden Muğlasına her yerde büyük bir dinamizmle, büyük bir şevkle 31 Mart seçimlerine hazırlanıyor. Biz meselenin farkındayız. Milliyetçi hareketçiler, 31 Mart'ın sadece mahalli idareler seçimi olmadığının idrakinde. Sadece Türkiye'de değil dünyada verilen ehemmiyetin, ortaya konulan ve konulmayan gizli maksatlar ile perde gerisinde yapılan hesapların son derece farkındadır."

Bülbül, "Partimiz her zaman 'önce ülkem ve milletim' diyen bir anlayışla hareket ediyor." diyerek, şunları kaydetti:

"Bu meseleyi siyaset ve partiler üstü değerlendirerek, Türkiye'nin beka ve var olma mücadelesinde önemli bir merhale olarak görmekte. Bu hususta gereken tedbirleri geliştirip, sonuna kadar mücadele verip, vatandaşımızın da teveccühüyle 31 Mart'ın yerel seçimlerinde Türkiye'ye 15 Temmuz'da layık görülmeye çalışılan operasyonun tamamlanmasına müsaade etmeyecektir. Bu bazıları açısından paranoya, bazıları açısından çok büyük mübalağa gibi gözükse de bizler meselenin ne olduğunun farkındayız. Milletimiz de Allah'ın izniyle bunun farkındadır."

- "Esas olan şey Türk milletinin payidar olması"

Daha sonra partisinin Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret eden Bülbül, burada yaptığı konuşmada, "Bu süreçte MHP ve liderinin ifade ettiği hususlara destek veren vermeyen kim olursa olsun, bu memlekette yaşayan, memleket ve millet sevdası içerisinde barınan, 'vatanım, milletim, bayrağım, ezanım' diyen kim varsa herkes tarafından dikkatlice dinlenmesinde fayda olduğu kanaatindeyim. MHP her işinde tavrında 'önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyebilmiş, bu sözünü de hayata geçirebilmiş bir siyasi harekettir." ifadesini kullandı. 

"Bizler yeri gelir seçimi kaybedebiliriz. Belki siyasi olarak arzu ettiklerimize kavuşamayabiliriz ama bizim için esas olan şey Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin payidar olması." diyen Bülbül, "21. yüzyılda haysiyetiyle, şerefiyle, gücü ve kuvvetiyle dünyada parmakla gösterilen ülkelerden ve milletlerden biri haline gelmesidir hedefimiz. MHP kadroları bıkmadan, yılmadan, usanmadan mücadelesine devam edecektir." şeklinde konuştu.

Bülbül ve beraberindekiler, konuşmanın ardından Zonguldak Şehit Madenciler Derneği Başkanı Çetin Yiğit'i ziyaret etti.

Ayrıca Zonguldak'ın Devrek ilçesinde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret eden Bülbül ile MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Murat Kotra, daha sonra MHP Gökçebey İlçe Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

Bülbül, burada yaptığı konuşmada, vatan ve millet için çalışmaya, mücadeleye devam ettiklerini söyledi.

FETÖ'nün yaptıklarının unutulmaması gerektiğini belirten Bülbül, "Sivil, masum, çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden hepsini yaylım ateşine tutan, o helikopterlerin üzerinden ateş yağdıranlar, o uçaklarıyla o bombalarını salarken, Gölbaşı'nda özel harekatçılarımızın, kardeşlerimizin üzerine bombayı atarken, telsiz konuşmalarını dinlediğinizde en ufak bir tereddüt veya bir titreme dahi seste görülmüyor. Bu Türk milletinin unutmaması gereken vahim bir andır." diye konuştu.

Bülbül, partisinin, yanlış ve milletin menfaatine aykırı bir şeyler gördüğünde her zaman gerekeni söylediğine dikkati çekti.

- "Türkiye kendi bekasını temin etmek zorunda"

Fırat'ın doğusuyla alakalı olarak kendilerine sadece HDP'nin karşı çıkmadığını dile getiren Bülbül, şunları kaydetti:

"HDP, 'Fırat'ın doğusuna kesinlikle müdahale edilmemelidir.' diyor. Niye? PKK, PYD ile beraber aynı yolun yolcusu, aynı yapı. Bunun yanı sıra Meclis'te kim diyor 'oraya girilmesin' diye? CHP söylüyor. CHP de 'Burası bataklık.' diyor. Biz zaten bataklığı kurutmanın iddiasında değil miyiz? Bataklığı kurutacaksak, oraya girmek zorundayız. Bu aşamada Türkiye buna müdahil olmak zorunda, kendi bekasını temin etmek zorunda. Bölgemiz bu kadar kaynar kazanken şimdi kalkıp, 'Türkiye'de bir beka problemi yok.' demek, ne demek? Etrafımız kaynıyor, kan gölüne dönmüş durumda sen, 'Beka problemi yok.' diyorsun, yani 'Rahat ol sen deyip, yat, uzan, sıkıntı yok.' diyorsun. Bu memleketi gevşetmek, şu an memlekete bu rahatlığı vermek, bu seferberlik ruhuna aykırı hareket etmek, bu memlekete yapılacak en büyük kötülük."

Bülbül, Türkiye'de MHP'nin, bu oyunu gören parti olduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı her çıktığında bu beka meselesinden bahsediyor. Onlar da aynı şekilde Cumhur İttifakı, bu meselede bu sıkıntıyı gören yapıdır. Bu yapıyla beraber hareket edildiği zaman bu bir milli mücadelede muvaffakiyet getirir." değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra ilçedeki bir fabrikada çalışan işçilerle bir araya gelen Bülbül ve Kotra, Gökçebey Orman Fidanlık Müdürlüğünün ardından Çaycuma ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Bülbül, ilçeye bağlı Nebioğlu ve Saltukova beldesinde bulunan partisinin seçim bürolarının açılışını gerçekleştirdi.

Gündem

Okunma Sayısı: 3438
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 01:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13