Sağlıkçılara yangın eğitimi...

Sağlıkçılara yangın eğitimi...

Sağlıkçılara yangın eğitimi...

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelikler kapsamında Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından organize edilen yangın tatbikatında sağlıkçılara teorik ve uygulamalı olarak yangın tatbikatı yaptırıldı.
Müdürlük bahçesinde düzenlenen yangın tatbikatında Müdürlük Sivil Savunma Uzmanı Aysel Baysal tarafından yangın söndürmede kullanılan malzemeler hakkında bilgiler verilmiş olup, deney kazanı içinde ateş yakılarak çalışanlara yangın söndürme cihazları ile ateşin söndürülmesi işlemi yaptırılmıştır. Bu nedenle herhangi bir yangın başlangıcında cihazların piminin çekilerek tereddüt etmeden yangına müdahale etmenin önemi anlatıldı.
İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner ise yapılan tatbikatla ilgili şöyle dedi. “ Her yıl bu tatbikatların çalışanlarımızın katılımlarıyla yapılarak yangının çalışırken ve günlük hayatımızda büyük bir tehlike olduğunu hatırlatılıp, konunun ciddiyeti çalışanlarımıza yangın söndürme cihazlarının kullanımının yangın anında heyecanlanmadan nasıl kullanılacağı teker, teker öğretilerek hazırlıklı olmaları sağlanmaktadır “ dedi.

Okunma Sayısı: 2299
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner4