TÜRK METAL SENDİKASI İLE GERSAN ELEKTRİK ARASINDA Kİ TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

TÜRK METAL SENDİKASI İLE GERSAN ELEKTRİK ARASINDA Kİ TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi ile yetkili oldukları Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde kurulu Gersan Elektrik AŞ. arasındaki 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 7. Oturumda ‘Uyuşmazlık Zaptı’ tutulduğu bildirildi.
Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı açıklamada, şirketin İstanbul’un Tuzla İlçesindeki Gersan Elektrik AŞ. Ofisinde yapılan görüşmede çoğunluğu ücret artışı ve sosyal hakları ilgilendiren 21 madde üzerinde tarafların anlaşamadığını belirtti.
Bunun üzerinde, yasa gereği “Uyuşmazlık Zaptı” tutulduğunu anlatan Ercan, şunları kaydetti:
“İşyerinde çalışan yaklaşık 500 işçiyi kapsayan sözleşme görüşmelerimizin 7. Oturumunda ne yazık ki anlaşamadığımız maddeler üzerinden ‘Uyuşmazlık Zaptı Tutuldu. Önümüzdeki 6 günlük süreç içerisinde, Bakanlık tarafından atanacak ‘Arabulucu’ süreci işleyecek. Bu süreçte de taraflar olarak görüşmelerimiz olabilir. Anlaşmaya varamamamız durumunda ise yasalardan doğan grev hakkımızı kullanacağız. Ancak, Türk Metal Sendikası olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi, sözleşmelerin ‘Masa Başında’ bitmesinden yanayız. Önceliğimiz ‘Emek ve Alınterinin karşılığı’ olan mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdürüyoruz.”
Gerçekleştirilen toplantıda, Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina, Türk Metal Sözleşme Uzmanı Kutay Lokum, Gersan AŞ. İnsan Kaynakları Müdürü Şentürk Yılmaz ve Avukatlar Fatma Erdoğan ile Nabi Erdoğan hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39