'Zonguldak'a mühendis gerek'

'Zonguldak'a mühendis gerek'

'Zonguldak'a mühendis gerek'

CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Şenol Şanal Halk Oyunları Sergileme ve Araştırma Derneği'ni ziyaret etti.

Şanal'a ziyarette eski Aile Sosyal ve Politikalar Bakanı Önay Alpago, Zonguldak Belediye Başkan vekili  Olcay Can, Millet İttifakı Zonguldak Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer eşlik etti.

Gençler Ziyarete gelen Başkan adayı Şanal'a calıştıkları Artvin yöresine ait bir oyun sergilerken izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

"EMANETİ EHLİNE VERİN ZONGULDAK'A MÜHENDİS GEREK"

Diğer adaylara göre daha tecrübeli olduğuna vurgu yapan Şanal; "Ben ve arkadaşlarım bu kutsal göreve talibiz. Derman belediyeciliği olarak sosyal hayatı renklendireceğiz. Garibana, kimsesize sahip çıkmak için bu göreve talibiz. İnsanların ihtiyaçları  istekleri doğrultusunda çalışıp onları mutlu edeceğiz. Bu iktidar döneminde Emeğin başkenti Zonguldak, emeklinin başkenti oldu. Biz yardıma muhtaç insanlarımıza kol kanat vereceğiz. Bakıma muhtaç yaşlılarımızın evde bakım hizmetlerini üstleneceğiz. Kadınlarımızın, gençlerimizin ceplerinde beş kuruş olmadan geziyor. Bir marka yaratarak Kadınlarımıza gençlere istihdam alanları açacağız. Kendi ürettikleri reçel, konserve gibi şeyleri  bu marka adı altında satacak gelir elde edeceklerdir. Vatandaşımızın cenazesi olduğunda  bir hemşire, bir psikolog ve bir din görevlisi hemen cenaze olan yere intikal edecek. Cenaze işlemlerinin hepsini Zonguldak Belediyesi üstlenecek. Vatandaşımız o acısı içerisinde  başka bir şey düşünmeyecek. 1 Nisan itibari ile ağzını musluğa daya, kana kana su iç kampanyası başlatacatağız. Suyu yeni tekniklerle ucuzlatacağız. Artık doğal gaz çalışmaları bitti. Çektiğimiz sıkıntıları biliyoruz. Ama ilk 6 ay içerisinde asfaltlanmadık yol kalmayacak. Diğer adaylar ağzına dolamış yolları. Doktor teşhisi koymuş ama tedavisi yok. Bunların istihdam alanları yaratmak, yolları düzeltmek gibi bir düşüncesi yok. Ama biz asfalt tesisi kurarak hem istihdam yaratacağız hemde asfaltlanmadık yolumuz kalmayacak. Zonguldak Belediyesi'nde çalışan işçilerimizin en düşük maaşı 2500 lira olacak. Lavuar alanında ilk 9 ayda temeli atacağız. Eski çöp alanına ilk 6 ayda bir tesis yapacağız. Dereler aslında Devlet Su İşlerine ait ama biz 'Ya siz yapın yada bırakın kendi göbeğimizi kendimiz keselim' diyeceğiz. Bize güvenin bize destek verin." dedi.,

Okunma Sayısı: 2168
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
h baki yüksel
h baki yüksel - 2 ay Önce

HALKÇI BAŞKANIN AYAK SESLERİ ŞENOL ŞANAL GELİYOR

SIRADAKİ HABER

banner13

banner4