AKÇAKOCA'DA 3 PLAJA MAVİ BAYRAK ÇEKİLDİ

AKÇAKOCA'DA 3 PLAJA MAVİ BAYRAK ÇEKİLDİ

Akçakoca Belediyesinin çalışmalarıyla bu yıl da 3 plajı mavi bayrak almaya hak kazandı.

Karadeniz incisi Akçakoca’da, Akevler, Çuhalı ve Kale Plajları deniz suyunun temizliği, çevre yönetimine verilen önem, Engellilere yönelik verilen hizmet ve plajların donanımı gibi kriterleri başarıyla geçerek mavi bayrak ödülünü kazandı. Akçakoca Belediyesi hazırlıkların tamamlanmasıyla plajların kontrollerinin ardından bayrakları teslim edilecek.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, “Batı Karadeniz’in İncisi Düzce’nin denize açılan yüzü turizm kendi Akçakoca’nın sahillerine tatilcilerin gönül rahatlığı ile gelmeleri için çalışıyoruz. İlçemizde 3 adet Mavi Bayraklı plajımız bulunuyor. Akçakoca Belediyesi olarak ilerleyen zamanda Akçakoca’nın bazı plajlarını da mavi bayraklı hale getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Mavi Bayraklı Plaj Nedir?

Mavi Bayraklı plaj; yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği kriterlerinde yüksek standartları yakalayan yüzülebilir alanları kapsıyor. Global ölçütlerde bir topluluk olan FEE (Foundation for Environmental Education – Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı) tarafından yürütülen Mavi Bayrak projesi, yerel yönetimler ve plaj işletmelerini, insan sağlığını ve doğayı koruma politikaları çerçevesinde denetleme misyonuna sahip.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48