4 Şüpheliye Tekrar Gözaltı...

- Olayla ilgili yakalandıktan sonra adli kontrol şartıyla salıverilen ve savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi

4 Şüpheliye Tekrar Gözaltı...

Zonguldakın Alaplı ilçesindeki kavgaya ilişkin adli kontrol şartıyla salıverilen ve savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye getirildi.

Merkez Camisi önünde 8 Aralıkta iki grup arasında çıkan kavga nedeniyle kasten yaralama ve konut dokunulmazlığı ihlali suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları hakimlikçe 11 Aralıkta adli kontrol şartıyla serbest bırakılan E.K. (31), M.Ç. (41), C.Y. (32) ve M.Y. (31) hakkında Alaplı Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan itiraz üzerine yakalama kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

- Olay

8 Aralıkta ilçe merkezindeki Merkez Camisi önünde M.A. (17), A.Ç. (17) ve C.A (16) ile A.U (17), Ö.U. (16) ve Y.Y. (18) arasında tartışma çıkmış, tartışmanın büyümesi üzerine M.A, A.Ç. ve C.A, diğer grup tarafından darbedilmişti. Darbedilenlerin yakınları, daha sonra bir kahvehane önünde oturan Y.Y. ile arkadaşları B.S. (15) ve E.Yye (21) saldırmış, Ereğli ve Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra kahvehanede bulunan vatandaşların araya girmesiyle kavga büyümeden önlenmişti.

Olayla ilgili gözaltına alınan 26 şüpheliden B.A, Y.E.Y, E.A. ve İ.K, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklanırken, 22 kişi ise adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39