ALAPLI'DA SAĞLIK PERSONELİ DARP EDİLDİ

ALAPLI'DA SAĞLIK PERSONELİ DARP EDİLDİ

Alaplı'da su numunesi almak için Sarıkadı Köyüne giden sağlık personeli darp edildiği iddia edildi.

Konuyla ilgili sosyal paylaşım sitesinden açıklama yapan Sağlık-Sen Alaplı İlçe Temsilci Vekili Deniz Karakuş, Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli personele yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Konuyla ilgili hukuki sürecin başladığını ifade eden Karakuş, "28.07.2020 tarihinde, su numunesi için yapılan başvuruyu müteakip Alaplı ilçe sağlık müdürlüğü görevlisi 3 sağlık personeli arkadaşımız gittikleri köyde sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmışlardır. Olay sonrası Alaplı Devlet Hastanesinden darp raporları alınmış,beyaz kod verilmiş ve konu yargıya intikal etmiştir. Pandemi sürecini yaşadığımız şu günlerde çalışma arkadaşlarımızın böylesine çirkin bir olaya maruz kalmaları bizi derinden üzmüştür. Sağlık-Sen olarak bu çirkin olayı şiddetle kınıyoruz. Hukuksal sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu ülkede hukukun üzerinde bir güç olmadığını ısrarla savunanlardanız. Adalete güveniyoruz. Sağlıkta şiddet son buluncaya kadar tavrımız bellidir." dedi.

SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR

Karakuş, sözlerini şöyle sürdürdü:" İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini canla başla yürüten, Zonguldak geneli ve ilçemiz özelinde dersine çalışan, sınavı başarı ile geçen, hâlâ teyakkuz halinde olan sağlık sisteminin ön safta savaşan kahraman çalışanları, 3 ay öncesinde tüm kesimlerin içtenlikle alkışladığı kahramanlar, bugün ilçemizde Kovid-19 vakaları yaklaşık 1 aydır yok ise ,sorunun köküne inen; vaka,temaslı hatta temaslının temaslısı demeden adeta Kovid haritasını çıkaran yani bırakın bölgeyi ülkeyi çoğu Avrupa ülkesine parmak ısırtacak örnek bir filyasyon çalışması yapan, PCR numunesi alan ,tarama niteliğinde PCR çalışıp önlemi üst düzeyde tutan,bir süre ilçe girişinde ateş ölçen, kısaca Kovid varmış gibi teyakkuzda çalışan Kovid hiç olmamış gibi rutin işlerini aksatmayan, sokağa çıkma yasağında 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için seferber olan kahramanlar. Maalesef bu başarıyı hiçe sayan, motivasyonu düşüren ,sisteme kırgınlıklarımızın liste başı etkeni "sağlıkta şiddet".Uzun zamandır ilçemizde anmadığımız fakat yine gündeme gelen konu."

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39