BAŞKAN TEKİN, ASKER UĞURLADI

BAŞKAN TEKİN, ASKER UĞURLADI

BAŞKAN TEKİN, ASKER UĞURLADI

Alaplı’da askere gidecek gençler için Alaplı Otogarından Belediye Başkanı Nuri tekin ve asker yakınlarının katılımı ile uğurlama töreninde sevinç ve hüzün bir arada yaşandı.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’nin de katıldığı asker uğurlama töreninde asker adayları katılacakları birliklerine uğurlandılar. 
Örf ve adetlerin çok önemli bir yeri olduğunu ve Vatan savunması için yola çıkacak askerlerimizin yaşadığı güzel duygulara ortak olan Tekin ;" Vatan hizmetine büyük bir heves ve arzu ile giden Gençlerimizin , Asker ocağı birlik ve beraberliğin hissedildiği, omuz omuza mücadele verilen peygamber ocağıdır. Rabbim nasip ederse askere gönderirken birlikte olduğumuz bekar kardeşlerimizin inşallah düğünlerinde de yeniden bir araya geleceğiz. Vatanımızın savunması için hayatlarını kaybeden şehitlerimizden aldıkları şerefli bayrağı daha ileriye taşıyacaklarına dair inancım tamdır. Bu vatan, bu toprak sizlere emanet. Bu vesileyle bizleri bu kutlu güne kabul eden askerlerimize teşekkür ederim. Allah, onları ve tüm Mehmetçiğimizi her türlü kötülükten korusun" dedi.
Askere gidecek olan gençler ve aileleri de kendilerini yalnız bırakmayan ve her daim yanlarında olan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'e teşekkür ettiler.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39