Maddeye değil hayata bağlan

Maddeye değil hayata bağlan

Maddeye değil hayata bağlan

Zonguldak Alaplı ilçesinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında Maddeye Değil Hayata Bağlan konulu konferans düzenlendi. Konferansta gençleri uyuşturucudan uzak tutmanın yolları anlatıldı.
Alaplı Kaymakamlığı ve Alaplı Meslek Yüksek Okulu iş bilirliği ile düzenlenen konferansta gençleri uyuşturucudan uzak tutmanın ve uyuşturucu ile mücadelenin yolları anlatıldı. Belediye Fiskomar Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Prof. Dr. Soner Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Milli Eğitim Şube Müdürü ,Okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda okul öğrenciler katıldı.
Seminerde Moderator. Doç. Dr. Selda Polat Hüsrevşahi,Yrd. Doç. Dr. Birsen Şahan, Yrd.Doç. Dr. Okan Bilgin ve Yrd. Doç.Dr. Çağla Karademir konuştu.
Konuşmacılar Hüsrevşahi ve Şahan sunumlarında ´Madde nedir? Bağımlılığa yol açan maddeler nelerdir? Bireylerde yaptığı değişimler nasıl görünür olmaktadır? Madde kullanımına başlama sebepleri´ hakkında bilgi verdi ve bu yönde gelen soruları yanıtladı. Son dönemde madde bağımlılığının arttığını ve bunun çok önemli bir sorun olduğunu ve madde bağımlılığı tedavisinin hedefleri ve yapılacaklar ile toplumsal yaklaşımın nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler verildi.
Birim Müdürleri ve vatandaşların katıldığı toplantıda konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler verildi.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48