Otomobilde 1970'li yılların şarkıları çalıyor

Otomobilde 1970'li yılların şarkıları çalıyor

 Zonguldakın Alaplı ilçesinde, 2 bin 500 liraya satın aldığı, halk arasında Hacı Murat olarak bilinen 1974 model Murat 124 marka otomobili orijinal parçalarıyla yenileyen Eray Şener, çaldığı 70li yıllara ait şarkılar ve Yeşilçam oyuncularının fotoğraflarını bulundurduğu otomobiliyle görenlerin ilgisini çekiyor.

İlçede serbest meslekle uğraşan 29 yaşındaki Şener, klasik otomobil tutkusu nedeniyle halk arasından Hacı Murat olarak bilinen 1974 model Murat 124 marka otomobili 2 bin 500 liraya bir kişiden satın aldı. Şener, bir arkadaşının tamir atölyesinde 5 aylık çalışmanın ardından otomobilin boyasını, iç döşemesini, lastiklerini ve motoruna kadar bazı parçalarını orijinaliyle yenileyerek 15 bin lira masraf yaptı.

Kadir İnanır ve Türkan Şoray hayranı olan ve aracında sadece 70li yılların müziklerini çalan Şener, gözü gibi baktığı aracıyla görenlere nostalji yaşatıyor.

- Otomobilde 1970li yılların şarkıları çalıyor

Şener, yaptığı açıklamada, klasik otomobil hayranı olduğunu ve Murat 124 marka otomobilleri çok sevdiğini söyledi.

Hacı Murat olarak adlandırılan aracı satın almaya karar verdiğini belirten Şener, şöyle devam etti:

Geçen yıl 2,5 bin liraya satın aldım. Arkadaşımla 5 ay gibi bir sürede orijinal parçalarını çok dokunmadan yenilikler yaptık. Boyasını da 1970 yıllardaki mavi renge boyadık. 15 bin lira bir masrafla otomobili bu hale getirdim. 70li yılların filmlerini ve müziklerini çok seviyorum. Türkan Şoray ve Kadir İnanır hayranıyım. Otomobile onların posterlerini koydum. Ayrıca otomobilde kesinlikle günümüzün müzik parçaları çalmaz. 1970li yılların şarkıları çalar. Ayrıca o yıllarda insanlar şehirler arası yolculuk yaptığında bavullarını otomobilin üstüne koyarlarmış. Ben de onu günümüzde canlandırmak istedim.

Şener, otomobilinin her yerine Yeşilçam oyuncularının fotoğraflarını koymak istediğini ancak trafikte sorun olacağı için sadece arka ve yan camlara ile torpidoya koyabildiğini ifade etti.

Otomobili görenlerin şaşırdığını ve çevresinden olumlu tepkiler aldığını dile getiren Şener, Otomobil ile dolaşmak isteyen çok insan var. Onlara otomobilin kapısında, Keyfi Hizmete Mahsustur. yazısını gösteriyorum. Yaptığım değişikliklerle otomobilim trafikte ilgi odağı haline geldi. Bu ilgiden çok memnunum. Önümüzdeki yaz otomobil ile Türkiye turuna çıkmayı planlıyorum. diye konuştu.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER