TEKİN, 14+14 VERDİ!

TEKİN, 14+14 VERDİ!

TEKİN, 14+14 VERDİ!

Alaplı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında geçtiğimiz ay anlaşmayla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerinde imzalar da atıldı.
Alaplı Belediyesi’nde çalışan 50 işçiyi kapsayan ve iki yıllık imzalanan sözleşmeyle, işçi ücretlerinde birinci yıl için yüzde 14, ikinci yıl için de yine yüzde 14 artış sağlandı. Toplu sözleşmeye, Alaplı Belediyesi adına Belediye Başkanı Nuri Tekin ve ilgili birim müdürleri, sendika adına da Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan ve şube yöneticileri imza attı.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, işçiyi memnun edecek bir sözleşme imzaladıklarını ifade ederek, “İmkânlarımızı sonuna kadar zorlayarak, işçimizi de düşünerek ücretlerde tatmin edici bir artış sağladık. Bölgemizdeki belediyeler içerisinde, işçi ücretlerinde en yüksek artışı biz yaptık. İşçimizi memnun ettiğimiz için biz de mutluyuz, işçimiz de mutlu. Alın teri, emek bizim vazgeçilmez değerlerimiz. Bu değerlerin karşılığını vermeyi de, sorumluluk olarak kabul ediyoruz. İmzalanan bu sözleşme, belediyemize, işçimize ve ilçemize hayırlı olsun. “ dedi.
Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan da, Belediye Başkanı Nuri Tekin’e alın teri ve emeğe verdiği değerden dolayı teşekkür ederek, “Sayın Başkan, sosyal demokrat belediyeciliğin güzel bir örneğini sergiledi. İşçi ücretlerinde, tüm belediyelere örnek gösterdiğimiz güzel bir artış sağladık. İşçilerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olsun.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48