16 Türk büyüğünün büstü Akçakoca’ya geldi

TARİH BİLİNCİNİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARILMASINA ÇOK ÖZEL HASSASİYET GÖSTEREN AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI OKAN YANMAZ, TÜRK BÜYÜKLERİNE AİT BÜSTLERİ AKÇAKOCA’YA GETİRTTİ.

16 Türk büyüğünün büstü Akçakoca’ya geldi

Tarih bilincini gelecek kuşaklara aktarılmasına çok özel hassasiyet gösteren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Türk büyüklerine ait büstleri Akçakoca’ya getirtti.

Batı Karadeniz’in İncisi olarak bilinen Akçakoca’nın Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca turizmini canlandırmak adına Ankara’da yaptırdığı 16 adet Türk Büyüğü büst’ünü Akçakoca’ya getirtti. Akçakoca’nın görselini değiştirecek olan büstler deneme amaçlı Yalı Mahallesi Merkez Cami karşında bulunan park alanına yerleştirildi.

Türklerin tarihte en çok devlet kuran millet olduklarına vurgu yapan Başkan Okan Yanmaz, “Tarihine ve geçmişine sahip çıkmayan milletlerin geleceği olmaz, tarih bizim en güçlü ve en temel hazinemiz. Çocuklarımızın tarihini bilmesi, okuması ve araştırmasını önemsiyoruz. Bu bilinçten hareketle, 16 Türk Büyüğü Heykelleri ile bu tarihi görünür kılmayı amaçlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

16 adet Türk Büyüğü heykellerinin alt yapısının hazırlanmasının ardından Merkez Cami karşısında bulunan meydana yerleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48