Akçakoca’da 50 yıl su sorunu olmayacak

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ,''yerleşik Nüfusu Yaklaşık 26 Bin Olan, Yaz Aylarında Yerli Ve Yabancı Turist Akını İle 100 Bin Kişiyi Ağırlayan Akçakoca'da Yeni Yapılan Su Arıtma Tesisinde İncelemelerde Bulundu.

Akçakoca’da 50 yıl su sorunu olmayacak

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ,’’Yerleşik nüfusu yaklaşık 26 bin olan, yaz aylarında yerli ve yabancı turist akını ile 100 bin kişiyi ağırlayan Akçakoca’da yeni yapılan su arıtma tesisinde incelemelerde bulundu. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca’nın 50 yıllık su ihtiyacını tedarik edecek olan ve günlük 26 bin metreküp kapasiteye sahip olan dünya standartlarında olan arıtma tesisimiz temiz su temin etmeye başladı.’’ ifadelerine yer verdi.

Koçullu köyünde bulunan 22 Dönüm üzerine kurulu olan arıtma tesisi inşaatını yerinde inceleyen Başkan Yanmaz, kendisine eşlik eden yetkili ve teknik personelden çalışmaların ilerleyişi hakkında detaylı bilgiler aldı. Bugüne ve geleceğe kaliteli, sağlıklı bir yaşam olanağı sağlama hedefiyle çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, tesisin tamamlanması ile Akçakoca’nın 50 yıllık su probleminin ortadan kalktığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48